Matters of the Heart

Jsem doma trochu dřív než se původně plánovalo. Měla jsem letět zpátky v sobotu, ale ve středu večer jsem dostala sms od své sestry. Bylo v ní, že sestřina manžela odvezli do nemocnice s podezřením na infarkt. Ta zpráva mě totálně zaskočila. Proboha, Gregovi je teprve 38. Člověk, kterému ještě ani není čtyřicet, nemá co mít infarkt.

Vzápětí už jsem se balila a vyrážela na letiště. Měla jsem štěstí, že jsem chytla letadlo v 6:15 na JFK. Letecký personál byl naprosto skvělý a ani nevím jak jim poděkovat za to, že mi pomohli vyrovnat se se vším tím stresem. Přemýšlím, že bych koupila nějaké přání a poslala jej do sídla jejich letecké společnosti.

Zpátky do New Yorku jsem přiletěla kolem deváté a šla jsem přímo do nemocnice. Když mě sestra uviděla jak vcházím dovnitř, zakřičela na mě. Vůbec nečekala, že se tam objevím a musela mít špatný pocit, že jsem kvůli ní předčasně ukončila svůj výlet. Ale radši udělám tohle, než abych seděla na pláži a nervovala se. Tak já nefunguju, to není můj styl. Tihle lidi jsou moje rodina a já pro ně udělám první poslední, pokud jim to nějak pomůže.

Jsem ráda, že Greg už je na tom dobře. Utrpěl slabší infarkt a v podstatě mu řekli, aby přestal kouřit a změnil svou stravu a životní styl. Všechny nás to k smrti vyděsilo a předpokládám, že Gregovi to taky docela nahnalo hrůzu. Moc se mi ulevilo, že je v pořádku. Vlastně že jsou všichni v pořádku. Během následujících pár týdnů budeme Gregovi pomáhat dát se zase dokupy. Plánuju mu nabídnout, že jim budu hlídat děcka tak často jak mi to umožní můj program. A pokud budu moci poskytnout nějakou finanční pomoc, tak to udělám.

Greg poslední dobou pracuje od nevidím do nevidím mimo jiné proto, že jeho bývalá nedodržuje svou část dohody. Má pomáhat jejich synovi se studiem na univerzitě, ale namísto toho radši cestuje a paří s kamarády. Takže k tomu, že vede domácnost a živí rodinu, dře Greg ještě na to, aby svému synovi zaplatil studia. To ho pochopitelně příšerně stresuje. Podle mě si ségra nemohla najít lepšího chlapa. Ten ale teď potřebuje zpomalit. Stejně jako my všichni.

0 comments on “Matters of the HeartAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *