Chewing Skoal

Na střední škole nás spousta žvýkala Skoal. Člověku se z toho točila hlava, což nijak nevadilo (ba dokonce to byl hlavní smysl toho všeho), ale pokud jste tu šťávu namísto vyplivnutí spolkli, mohlo se vám udělat blbě od žaludku. Proto jsme dělali plivátka. Výroba probíhala tak, že jsme stočili papír ze sešitu a špičku jsme zahnuli. Jakmile jsme si byli jistí, že plivátko nebude propouštět, začali jsme jej používat. Vždycky jsme si ale dávali velký pozor na učitele, kdyby náhodou pojal podezření, že máme něco za lubem.

Krabičku s tabákem jsem vytahoval z kapsy třeba i při tom, kdy jsem učiteli zrovna na něco odpovídal. Ke zvládnutí tohoto kroku bylo nutné, abyste od sebe dokázali oddělit ruce a oči. Předstíráním že vaše ruce patří někomu jinému jste dosáhli toho, že ruce dokázaly pracovat s plechovkou i přes to, že vaše hlava v tu samou chvíli poslouchala učitele. Vaše ruce vytahovaly krabičku a prsty jste z ní vyndávali tabák. Celou tu dobu jste ale měli oči upřeny na učitele a jak jsem říkal, klidně jste se s ním mohli bavit nebo mu odpovídat na dotazy.

Pak jste museli tabák dostat do pusy, což už bylo trošku náročnější. Já jsem ale příšel s dobrým zastíracím manévrem. Vždycky jsem ze stolu shodil tužku, abych si při předklánění a zvedání tužky ze země mohl strčit tabák do pusy. Fungovalo to parádně – učitelé neměli šajnu co se děje. Případně jsme jednoduše počkali, až se učitel obrátí čelem k tabuli. Jakmile to udělal, šlo vidět skupinky kluků, jak si do pusy rychle cpou tabák.

Jakmile jsme dožvýkali, počkali jsme až se učitel podívá jinam a pak jsme se naklonili bokem a šťávu vyplivli. Ke konci hodiny se nám už plivátka začínala plnit a museli jsme se jich nějak zbavit. Obvykle jsme je hodili do koše když jsme vycházeli ze třídy. Z dnešního pohledu mi přijde úžasné, že nás nikdy nikdo nechytil.

Museli jsme být fakt mazaní, protože jsme to prováděli přímo před očima učitelů. Na druhé straně jsme ale nebyli žádní amatéří a člověk tuhle činnost za chvilku dostane do ruky. Ale stejně to bylo vzrůšo. Stačilo jedno žvýknutí v hodině a člověk si připadal, jako by byl v nějakém špionážním filmu.

0 comments on “Chewing SkoalAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *