Happy Flipping Burgers

Je mi patnáct a posledních pět měsíců pracuju v McDonald’s. Nejdřív se mi tam strašně líbilo. Lidi byli přátelští a byl to příjemný pocit, když nám tam každý den chodili stejní zákazníci. Se všemi nadřízenými jsem vycházel dobře a kdykoli jim chyběli lidi, přišel jsem vypomoct. Moji bývalí vedoucí dokonce prohlásili, že jsou rádi, že pro ně pracuju. Takže jsem McDonald’s míval hodně rád. Teď se ale naše rodina přestěhovala do jiné oblasti a dnes jsem nastoupil v nové prodejně. Hned od začátku bylo všecko špatně.

Od samotného začátku jsem měl problém zjistit kde co vůbec je. Nic nebylo tam, jak jsem byl zvyklý. Taky jsem měl pocit, že mě pořád sledují. Můj vedoucí mi řekl, ať nejím jídlo v předsíni a ať nejím o přestávce, což jsme v té druhé prodejně měli dovoleno. Trochu jsem se nakrnul a prohlásil jsem něco ve smyslu, že to je teda pěkně blbé pravidlo. Nic víc. Jenom jsem řekl, že odteď asi budu čekávat na mámu venku na zimě.

Když mi skončila přestávka, zavolal si mě šéf do kanceláře. Tam mi řekl, že má výhrady k mému přístupu. Nejsem tak hloupý, že bych se s ním hádal, tak jsem byl zticha. Pak navrhnul, že by možná bylo lepší, kdybych si začal shánět nějakou jinou práci. Cítil jsem se hrozně a vůbec jsem nevěděl co dělat. Šel jsem domů a brečel jsem jak malé dítě.

Co jsem udělal špatně? Ten člověk mi ani nedal příležitost, abych se mu přizpůsobil nebo mu ukázal co dovedu. Vyhodil mě kvůli mému špatnému přístupu, což nebyla pravda. Jenom jsem se jednou divně zatvářil, když jsem si nebyl jistý jestli myslí vážně, že nesmíme sedávat v předsíni.

Jak mám jako vědět, že tady fungují jinak než v ostatních prodejnách? Potřeboval jsem trochu času, abych si na ně zvyknul, ale namísto toho jsem dostal padáka. Za celý první den jsem si odpracoval jenom čtyři hodiny. Tak podlý ten vedoucí je. Jeho prodejna byla úplně jiná než ta, ve které jsem pracoval dřív.

Tam bylo všechno na jiném místě a všechno tam dávalo mnohem větší smysl. Tady to dopadlo tak, že jsem v zimě šel pěšky domů a přemýšlel nad tím jak jsem to podělal. Předtím mi to šlo tak dobře a teď mám kvůli tomuhle člověku dojem, že jsem blbý a neschopný.

0 comments on “Happy Flipping BurgersAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *