Slouching Towards the Fridge

Škoda, že nedokážu popsat způsob, jakým Roy reaguje i na ty nejmenší maličkosti. Nemám pro to slova, snad jen výbuch vzteku. Nebo přeháním já? Měla bych na něj být míň přísná? Už vám ani nevím. Povyprávím vám co se stalo nedávno a sami posuďte jak se věci mají.

V ledničce jsme měli plechovku tuňaka, co se tam válela už dva dny. Jedno odpoledne mě napadlo, že ji sním, abych ji nemusela vyhodit. Nic světoborného, že? Roy přišel domů z práce, přišel k ledničce a zeptal se mě kde je ten tuňák. Řekla jsem mu, že jsem jej snědla a on úplně vyletěl z kůže. Zkusila jsem to obrátit v žert, abych trochu odlehčila situaci.

Vždyť jde jenom o trochu tuňáka, že jo, nic kvůli čemu by se lidi rozcházeli. Nechápala jsem kvůli čemu se tak rozčiluje a taky jsem mu to řekla. Roy se úplně přestal ovládat a začal na mě řvát, nadávat mi a křičet mi do obličeje. Pak prohlásil „Tohle už je na mě fakt moc“, nasedl do auta a odjel. Za dvě hodiny se vrátil a dělal jako by se nic nestalo.

Včera nastalo něco podobného. Naše štěně vyskočilo na naši novou koženou pohovku a malinko ji poškrábalo. Vinu na tom nesu samozřejmě já, protože podle Rona jsem na toho psa moc hodná. Neřežu jej do bezvědomí kdykoli někam vyskočí, a tudíž je to moje chyba, že si neuvědomuje, že se to nemá.

Znovu jsem se omluvila, i když mě napadlo, že jsem vlastně ani neviděla, že by to ten pes fakt udělal a kdykoli něco podobného provede, tak jej vždycky plácnu. Navíc nemám dva páry očí. Mám v domě pořád co na práci a nemůžu na něj celý den dohlížet.

Royovi tohle každopádně nestačilo. Rozkopal celý obývák, převrátil pohovku, řekl mi že ji spálí a že mám deset minut na to, abych ji dostala ven z domu. Měřím 1,65m, vážím ani ne 50kg a on předpokládal, že tu pohovku vynesu předním vchodem a odnesu po ulici pryč.

Aby toho nebylo málo, shodil z věšáku všechny kabáty, kopal mi do mých věcí a házel s nimi a nepřetržitě na mě řval, zatímco jsem se krčila a opakovaně omlouvala. Pořád si říkám, jestli si za to třeba nemůžu sama tím, že jsem mu ve všem vždycky ustupovala.

0 comments on “Slouching Towards the FridgeAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *