Mama’s Little Helper

Den mi začíná vstáváním ráno o půl čtvrté. Pomáhám mámě připravit svého malého brášku do jeslí. Já ho obleču, zatímco máma mu nachystá tašku a připraví sama sebe do práce. Oba dva odjíždí kolem půl šesté, přičemž já jdu zase spát dokud mě nevzbudí sestra. Chodíme oba do stejné školy a každé ráno jezdíme stejným autobusem spolu s mými ostatními kamarády. Chodím do páté třídy a ona je o dva roky starší.

Odpoledne chodíme i se sestrou do kroužků. Tam mají spoustu parádních nápadů a hrozně rychle to uběhne. Odpoledne jsou ale autobusy daleko víc narvané a když je vedro tak se mi v autobusu občas špatně dýchá. Když přijedu domů, počkám až se máma vrátí z práce, abych jí mohl pomoct s večeří. Ani trochu mi nevadí jí pomáhat. Někdy se dokonce probouzím uprostřed noci a krmím malého, aby máma nemusela vstávat.

Jedna věc, ze které mám trochu blbý pocit je to, že mám vlastní postel, zatímco máma spí na zemi. Tátu nemáme a máma nemá čas randit nebo někam chodit. Stejně vždycky tvrdí, že bez chlapa je nám líp. No, to nevím. Vím ale, že nemám možnost s ní trávit dost času, což mě fakt štve. Ona za to nemůže, to jenom prostě někdy toužím, abychom nebyli tak chudí. Někdy si něco se sestrou musíme nechat ujít jenom proto, že si to nemůžeme dovolit. Jednou třeba sestra skoro přišla o exkurzi, protože to stálo moc peněz.

Máma nerada mluví o chlapech, se kterýma dřív žila, ale když na to dojde, tak je jasné, že ani jeden z nich nestál za to, aby s ním zůstala. Přiznává, že by se nám v současné době nějaké peníze navíc hodily, zároveň ale chce, abychom to zvládli sami. Často říká, že takhle je nám líp, i pokud to znamená, že taktak vyjdeme s penězi. Je vystresovaná jak z práce tak i z toho, že řeší nás děti, takže si musíme dávat pozor, abychom jí nepřidělávali starostí. I když furt pracuje, už dva roky si pro sebe nic nekoupila. Všechny ty peníze padnou na nás. Je mi jí prostě strašně líto. Škoda, že jí to celé nemůžu nějak usnadnit.

0 comments on “Mama’s Little HelperAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *