The Airline Runaround

Před pár týdny jsem si koupila zpáteční letenku z Los Angeles do Dallasu. Pak mi zavolal Dany, že hledá někoho, kdo by s ním jel stejnou štreku, aby to nemusel jet sám. Řekla jsem si „No tak co, vynechám první let a pak na tu letenku poletím zpátky.“ To dává smysl, ne? Letecká společnost se mnou v tomhle evidentně nesouhlasí. Včera jsem přijela na letiště a zkoušela jsem se zaregistrovat a počítač pořád tvrdil, že nemůže najít mou rezervaci.

Tak jsem šla na přepážku a tam mi paní sdělila, že před dvěma lety zavedli nové pravidlo, podle něhož vám v případě vynechání prvního letu prostě zruší celou rezervaci, aniž by se namáhali vás o tom informovat. Že prý jsem měla zavolat a říct jim, že ten první let nevyužiju. Pak by mi to místo možná podrželi. Já jsem ale neměla tušení, že něco takového musím udělat.

Paní byla samozřejmě hrozně neochotná. Když jsem jí navrhla, že by to možná měli dát vědět nějak pořádně, hned se zprčila a že prý „Mně nenádavejte, já za to nemůžu.“ Kruci. Tak volám na jejich linku a pán na druhém konci mi povídá, že nejlevnější letenka zpátky by stála $800. Upozorňuju, že jde o letadlo, které mělo odlétat za hodinu. Komu jinému asi tak sakra ten lístek prodají?

Tak jsem úplně zpanikařila, protože prostě neexistuje abych vyhodila takové peníze. To už si zrovna můžu koupit auto a přijet domů v něm. Zatímco jsem vyšilovala, podívala se moje sestra na internet a díkybohu zjistila, že jiná společnost nabízí let za pouhých $300, který odlétá ten večer. To je furt o hodně víc, než co jsem plánovala utratit, ale je to výrazně lepší než $800. Mimochodem, zpáteční letenka, která bývá obvykle levnější, by vyšla na $1500.

Paní za přepážkou byla ohromně milá a dala mi místo u okna. Chvilku nato mě zavolali k okénku a sdělili mi, že moje sedadlo bude potřebovat nějaký člověk co má po operaci a že teda budu sedět u uličky. Proč zrovna já? Copak nemohli vybrat někoho jiného, kdo by mu to místo uvolnil? Já mám prostě pech. Zbytek cesty proběhl naštěstí v pohodě. Trochu mě zklamalo, že měli jenom 25 kanálů, ale co už. Aspoň jsem se měla na co dívat a díky tomu jsem se v tom letadle nezbláznila.

0 comments on “The Airline RunaroundAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *