Postal Clerk Takes Stock

Dělám poštovního úředníka v Cincinnati v Ohiu. Ježíšmarjá, jak já tu práci nenávidím. Kdybych se dokázal vrátit v čase, okamžitě bych to udělal a tomuhle jobu se zdaleka vyhnul. Jak jsem se kvůli němu mohl vykašlat na studium? To udělá jedině blbec. Když jsem tady kdysi žádal o práci, vypadalo to na výbornou prácičku, o které všichni tvrdili, že bych ji měl určitě vzít. Zpětně mám dojem, že už tenkrát se na obzoru rýsovala pohroma.

Měl jsem naslouchat těm pár lidem co říkali „Tam ti nedoporučuju jít. Je to tam šílené a budou se k tobě chovat jako k onuci“. Myslel jsem si, že ti co to říkali jsou vybíraví a odpovídal jsem „No zas tak hrozné to určitě není“. Ukázalo se, že oni měli pravdu a já ne. Teď mám pocit, že jsem tehdy měl být rozumnější. No, co nadělám. Já jsem se tehdy snad úplně zbláznil.

Pravda, plat a benefity nejsou špatné. Ale když jsem se sem hlásil, tak mi nikdo neřekl, že tohle bude celý můj život. Pracuju šest dní v týdnu, někdy až deset hodin denně, protože je to prý nutné. To je úplně zběsilé. Taky jsem nikdy předtím nepracoval pro tak velkou společnost. Neměl jsem tušení jaké to je být součástí něčeho takového. Teď už to vím a chci pryč. Nechci trčet v práci, která je přesným opakem toho, co jsem hledal.

Dokonce teď přemýšlím, že bych zase začal studovat. Když budu pracovat na poště, tak se nikam dál nedopracuju. Všichni si tam navzájem strašně lezou do zadku a povýšení probíhá na základě toho, jak umíte podlézat nadřízeným, a ne podle toho jakou práci odvádíte. Pokud se chcete někam posunout, musí si vás někdo všimnout a mně vyčnívat z davu nikdy moc nešlo.

Jo a ještě jsem zapomněl zmínit, že jsem tady už dva roky a bylo to pro mě jedno nekonečné utrpení. Furt tu narážím na pomluvy, závist a podrazáctví. Dospěl jsem k názoru, že s výjimkou války už nikde nemůže být hůř a to nepřeháním. Takže když vám někdo řekne, že pracovat na poště je fajn a navrhne ať to taky zkusíte, otočte se a upalujte pryč. Není to pravda.

0 comments on “Postal Clerk Takes StockAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *