Murder, She Said

Když mi ta nabídka přišla, byl jsem zrovna úplně bez peněz a sháněl si novou práci. Zavolala mi jedna taková milá paní, jejíž jméno mi nic neříkalo. Ona se vlastně možná ani nepředstavila. Každopádně mi zčistajasna zavolala a zeptala se mě, jestli by se mi nehodily nějaké peníze. Řekl jsem že to rozhodně a ona mi řekla, co ode mě chce.

Ukázalo se, že součástí té zakázky je něčí vražda. Nikdy předtím jsem sice nikoho nezabil ani nic takového vážně nezvažoval, ale hned jsem souhlasil. Chápejte, mně už úplně docházely prachy. Měsíc předtím jsem dostal padáka v práci. Do té doby jsem si nespořil a najednou mi rychle docházely peníze. Celkově vzato mi nepřišlo, že bude velký problém někoho zabít. Určitě lepší než chodit žebrat.

Pokud by ta zakázka byla proveditelná a dostal bych zaplaceno, byl jsem připraven ji vzít. Bylo mi jedno, kdo všechno v tom jede, nebo kdo přitom dojde újmy. Ani jsem se neptal na jméno toho člověka, to mi bylo ukradené. Bral jsem to tak, že je tady něco co je třeba udělat a díky čemu budu schopný zase nějakou dobu přežívat. Dál jsem to neřešil. To že bych znal jména by mi rozhodně nijak neulehčilo situaci. Chtěl jsem se té paní zeptat jak na mě přišla, ale nakonec jsem nenašel odvahu to zmínit. Přece jenom je řeč o člověku, který si objednával něčí vraždu. S takovými lidmi musí člověk opatrně.

Plán byl takový, že pojedu do Seattlu, protože tam ten člověk žil a pracoval. Když mi bylo dvacet a něco, tak jsem sám v Seattlu nějaký ten rok žil, takže jsem se tam vyznal. Po příjezdu jsem se měl přesunout do zahrady za jeho domem. Ve chvíli kdy se vracel z práce jsem už musel být připravený. Ta dáma mi dala adresu, abych ji nemusel zjišťovat sám. Manželka byla tou dobou mimo, takže neměli být žádní svědci.

Podle instrukcí jsem se po cestě do Seattlu měl zastavit u někoho na předměstí a vyzvednout si zbraň. Až bude po všem, měl jsem ji nechat na předem určeném místě. Pak jsem se měl dovědět, kde mám peníze. Plán mi dával smysl, i když mě pořád docela zajímalo, kdo byla ta ženská co si mě najala a proč toho člověka nachávala zavraždit. Vlastně mě to zajímá pořád, protože jsem ani jedno nezjistil.

0 comments on “Murder, She SaidAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *