My Crappy Valentine’s

Přestože Esther učení vůbec nešlo, dali ji do normální třídy, kde vypadala jako úplný trotl pokaždé když se snažila číst nebo počítat. Úplně to nenáviděla a snažila se ze školy vypadnout tak často jak to jenom šlo. My děcka jsme jí to taky nijak neusnadňovaly. Jednou nás s Donnym a Mikem napadlo, že bude hrozná sranda napsat na valentýnské přání pro Esther nějaké hnusné věci a nepodepsat je. Esther by tím pádem nevěděla, kdo jí to napsal. Já jsem nakonec napsal to nejhorší co mě napadlo, „Vyčisti si ty svoje hnusné kejháky.“

Další den během třídní party jsme si všichni navzájem předali svá přání a za pár minut učitelka zavolala moje jméno. Vzhlédnul jsem a uviděl Esther jak stojí vedle katedry. Věděl jsem, že je zle. „Víš proč jsem tě sem zavolala?“ zeptala se učitelka. Zakroutil jsem hlavou. Učitelka mi podala přání a zeptala se mě jestli jsem ho někdy předtím viděl. Bylo na něm „Vyčisti si ty svoje hnusné kejháky.“ Napadlo mě, že bych se z toho mohl zkusit vykecat.

„Je možné, že jsem tohle přání už viděl“, prohlásil jsem, „ale já jsem za dnešek těch přání viděl tolik, že si je těžko všechny vybavuju“. To mi znělo jako solidní výmluva. Hned jsem ale poznal, že učitelka mi nevěří. „Sidney, přestaň lhát a řekni mi pravdu. Napsal jsi tohle přání?“ Nemělo smysl to popírat. Řekl jsem jí, že ano. „Jak by ti bylo, kdyby tobě někdo dal něco takového?“ zeptala se. Věděl jsem, že bych se cítil uražený a ponížený. Ale namísto toho, abych to řekl nahlas, jsem tam jenom stál a zíral do země.

Učitelka mi řekla, ať se Esther omluvím. Udělal jsem to. Když jsem pak šel zpátky do lavice, přemýšlel jsem proč ke katedře nezavolala i Donnyho a Mikea. Pak mi to docvaklo. Moji dva nejlepší kámoši mě přesvědčili, abych Esther napsal něco urážlivého, ale sami to jenom předstírali. Vyvolali ve mně dojem, že v tom jedeme spolu a pak čekali, až se ztrapním. Podíval jsem se jejich směrem a ti darebáci se tomu smáli. Pak už jsem jim nikdy nevěřil. Nejhorší ale je, že z toho co jsem napsal, mám doteď hrozný pocit.

0 comments on “My Crappy Valentine’sAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *