My Thin Deaf Boyfriend

Jednoho dne jsem si v novinách přečetla, že místní střední škola nabízí kurzy znakové řeči. Znakovou řeč jsem se vždycky chtěla naučit a teď když se naskytla taková skvělá příležitost, nechtěla jsem si ji nechat ujít. Po deseti týdnech chození jsem pochytila základy a byla jsem na sebe pyšná.

Jeden večer jsme byly s kamarádkou v místním klubu. Všimla jsem si tam pěkného vysokého chlapa oblečeného v kovbojském, který se díval na taneční parket, pokyvoval hlavou a usmíval se. Rozhodla jsem se požádat ho o tanec. Když jsem se k němu ale přiblížila, napadlo mě “Kruci, on vypadá docela nepříjemně, opravdu do toho chci jít? Navíc jsem černoška a on běloch, co když ho tou žádostí o tanec urazím?” Nakonec jsem usoudila, že bude lepší se s ním nedávat do řeči.

Procházela jsem kolem něj a snažila jsem se, aby to vypadalo, že jdu na záchod. Ale na poslední chvilku jsem si řekla “Ále co”. Zastavila jsem se, přišla k němu a řekla “Nechceš si se mnou jít zatančit?” Žádná reakce. Zatahala jsem ho za ruku, jak to dělají děcka. Shlédnul na mě, předklonil se a říká “Ne”.

Byla jsem v šoku. Takhle mě do té doby nikdo neodmítnul. Klukům obvykle lichotí, když je oslovím a požádám o tanec. Tak jsem tam stála s pitím v ruce, cítila se trapně a snažila se předstírat, že jsem se přišla podívat na ty co tančí. Byla jsem přesvědčená, že všichni kdo u té konverzace byli, se určitě smíchy válí po zemi. Udělala jsem ze sebe takového blbce. Tohle už se se mnou potáhne navěky, říkala jsem si.

Po chvilce jsem se vrátila za kamarádkou a povídám “Vidíš tamtoho chlápka? Ten mě normálně natvrdo odbyl”. Pak jsem se tím směrem ještě jednou podívala a zdálo se mi, že se na mě dívá s velkým zájmem. Na tváři měl výraz, jako by chtěl říct “Zbláznila ses? Proč bych odmítal tak krásnou ženskou?” (Jsem si poměrně dost jistá, že přesně to si myslel.)

Rozhodla jsem se ukázat mu o co přichází. Přešla jsem do druhého sálu, kde byla živá kapela, a počítala, že určitě půjde za mnou. Přišly jsme k pódiu a já jsem ucítila, jak mi někdo klepe na rameno. Otočila jsem se a byl to on. Podle toho jak se hýbal jsem poznala, že je hluchý. Pomaličku a s velkými obtížemi jsem začala komunikovat ve znakové řeči, což mé kámošce úplně vyrazilo dech. Neměla tušení, že jsem se v tom tak moc zlepšila.

0 comments on “My Thin Deaf BoyfriendAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *