Seals and Lighters

Když jsem se konečně probudil, bylo už hodně po poledni. Měl jsem pocit, jako by mě někdo protáhnul drtičem a v hlavě mi poskakoval medicinbal. Jinými slovy, klasická neděle. Jelikož jsem na ten den nic neměl a venku bylo nádherně, rozhodl jsem se zavolat Kenovi co mají s Amy v plánu. Na rozdíl od většiny lidí které znám neleží Ken s Amy nikdy celý víkend u televize. Člověk se může spolehnout, že budou vždycky mít nějaký plán (a pak taky záložní plán, kdyby ten první z nějakého důvodu nevyšel).

Ukázalo se, že Ken s Amy zvažují výlet do zoo a pozvali mě, ať jedu s nimi. V zoo jsem už nějakou dobu nebyl a říkal jsem si, že by mi to mohlo pročistit hlavu. Tajže jsem souhlasil a za hodinu jsme už v Kenově staré rozbité dodávce vyráželi na cestu. Po cestě jsme se stavili v obchodě pro basu piv, i když Amy z toho nijak zvlášť nadšená nebyla a s Kenem po zbytek dne nemluvila.

Když jsme přijeli do zoo, rozhodli jsme se, že by bylo škoda nechat ty piva zteplat v autě, tak jsme jich pár louskli hned na parkovišti. Ale zase ne nějak moc, protože není nic horšího, než se zvalchovat před hordou malých děcek. To se prostě nedělá.

Pak už jsme vešli dovnitř a začali obhlížet zvířata. Já jsem chtěl vidět hlavně tuleně, protože z těch úplně uchcávám. Oddělil jsem se od Kena a Amy, prošel kolem hrochů a nosorožců a směřoval k nádrži, kde je mají. A fakt že jo, tuleni tam plavali a vyváděli šílené kusy. Smál jsem se tak, že jsem myslel, že si cvrknu do gatí. Pak jeden tuleň doplaval ke kraji bazénu. Měl jsem dojem, že pokud se nakloním přes zábradlí, tak si na něj budu moct šáhnout. Natáhnul jsem se, abych zjistil, jestli jsem to odhadnul dobře.

Už jsem byl skoro u něj, když jsem najednou uviděl, že mi z kapsy u košile vypadl zapalovač Zippo, a to přímo do toho obrovitánského příkopu co brání tuleňům v tom, aby někam utekli. Říkal jsem si, krucinál, no to snad není možné. Byl jsem v zapeklité situaci. Z představy, že mě zavřou za vniknutí do nádrže s tuleni, jsem teda moc utržený nebyl. Ale rozhodně jsem se nehodlal rozloučit s tak skvělým zapalovačem. Začal jsem dumat, jaké krajní situace by bylo potřeba k tomu, aby z té nádrže všechno vyhnali a já bych se tam mohl vplížit a ten zapalovač si sebrat.

0 comments on “Seals and LightersAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *