Houses In Motion

Tak to vypadá, že se brzo budu stěhovat. Majitel bytu mi řekl, že chce, abych se do konce května vystěhovala, tak aby mohl využívat celé druhé patro domu, kde jsem tři roky bydlela. Je to pěkně blbé, protože jak cena tak i místo jsou pro mě ideální a právě kvůli nim jsem tu už tak dlouho. Změna mi nevadí, ale radši bych si sama určovala co a kdy se přesně bude dít. Navíc se od té doby co jsem se sem nastěhovala v centru zvýšily nájmy, takže je pravděpodobné, že budu muset platit víc za horší bydlení, případně dojíždět do práce. Ach jo.

AKTUÁLNĚ: Nakonec se mi přece jen podařilo najít nové bydlení. Je to v porovnání s mým současným bydlením o deset minut dál od práce směrem na západ, takže chůze celkem vyjde na 20 minut. Byt je blíž parku, kam ráda chodívám běhat. Před pár měsíci jej renovovali. Okna tam nejsou, ale dvojité dveře s matným sklem pouští dovnitř poměrně hodně světla. I vchod předělali v moderním stylu a našel by se tam prostor na květináče s kytkami a zahradní židli. Byt je na klidnější ulici než ten stávající, ale ve stejné čtvrti, takže bych nemusela přecházet do jiné posilovny ani jezdit jinou linkou do práce. Navíc mě vybrali z několika žadatelů. Uklidňuje mě, že majiteli hned od začátku přijdu jako příjemný člověk.

Nedokážu úplně posoudit jestli je obývací prostor menší nebo větší než v mém stávajícím bytě. Přecházím totiž z bytu co měl chodbu, úzkou kuchyň a hlavní pokoj do otevřeného prostoru, takže není úplně snadné to posoudit. Co vím je, že ta kuchyně (která má prostor na odkládání věcí!) nabízí více skladovacího prostoru než ta co ji mám teď, ale na druhé straně je tu zase míň místa na oblečení a boty. Což bude trošku problém, protože oblečení mám strašně moc.

Právě teď se ostatně svým oblečením probírám, abych vyhodila věci, které už nebudu nosit. Jsou tu věci co už mezitím vyšly z módy, věci které se mi už nelíbí a věci co jsou mi od doby kdy jsem se přehoupla přes třicítku malé. Některé z nich jsou v docela dobrém stavu a moc pěkné, než abych je dala přímo na charitu. Přemýšlím, že bych je nějak jednorázově rozprodala, ale nejsem si jistá, jestli by výsledek stál za tu námahu s organizováním. Možná to prostě všechno bez řečí věnuju charitě a budu to mít z krku.

0 comments on “Houses In MotionAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *