Flat Tires In Toledo

Třetí srpen se neměl nijak lišit od ostatních dnů. Plán byl vstát, jet do Detroitu, stihnout zápas a přespat u někoho doma. Měl to být parádní den, ale bohužel to tak úplně nedopadlo. Cesta do Detroitu byla poměrně poklidná, až do chvíle kdy jsem těsně před Toledem odbočil z dálnice. Jel jsem v pravém pruhu hned za školním autobusem, když najednou zničehonic autobus prudce zabočil doleva.

Zahlédl jsem jak přejel přes jakýsi kus něčeho, a ta věc se vzápětí postavila na výšku a já jsem přes ni přejel. Jelikož jsem ve vedlejším pruhu měl nějaký jeep, nemohl jsem se té věci dost rychle vyhnout. Jakmile jsem přejel, bylo mi jasné, že jsem rupnul přední levou gumu. Naštěstí jsem měl trochu náskok oproti plánu a tak jsem zajel ke kraji a vyskočil ven, abych pneumatiku vyměnil.

Obešel jsem auto kolem strany spolujezdce, abych zjistil škody, a v tu chvíli mi došlo, že hned tak nikam nepojedu. Prasklá byla nejenom přední, ale i zadní guma. Tehdy jsem začal panikařit. Spočítal jsem si to a zjistil jsem, že pokud to dokážu opravit relativně rychle, možná se mi podaří do Detroitu dojet tak, abych večer stihnul větší část zápasu.

Zavolal jsem AAA a tam mi řekli, že nejpozději během hodiny přijede odtahové auto (pravděpodobně prý mnohem spíš). Zatímco jsem seděl před nějakým polorozpadlým antikvariátem, zastavilo za mým kamionem policejní auto. Policajt mi řekl, že přede mnou nejspíš jel nějaký jiný kamion, který ztratil část nákladu a právě na ni jsem najel.

Uplynulo celkem dva a půl hodiny, než se konečně objevilo odtahové auto. Tou dobou už bylo hodně po páté a já jsem si uvědomil, že večerní zápas nestihnu. Navíc se mi ještě ani nedařilo vysvětlit odtahovači kam přesně má jet. Dal jsem mu adresu opravny vzdálené asi 60 kilometrů. Podíval se na můj průkaz a řekl mi, že pět kiláků mě odtáhne zdarma a pak budu muset platit od kilometru. Potom co se na průkaz podíval trochu pozorněji se opravil a souhlasil, že mě odtáhne. Brzy nato už jsme byli na cestě.

0 comments on “Flat Tires In ToledoAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *