Preschools and Red Wings

Dnes nastává ten den, kterého jsme se nemohli dočkat. Moje holčička nastupuje do školy. Je aspoň trochu nervózní? Ani nápad. Znáte naši dceru dost dobře na to, abyste věděli, že tyhle věci ji nerozhodí. Než skončí první den, bude tu školu mít pod palcem.

Když jsme pro Jodie začali okukovat školky, chtěla jsem najít něco fajnovějšího, školku na úrovni. Vinu na tom podle mě nesou lidi, se kterými jsme se v té době stýkali. Podlehla jsem jejich názorům a zapomněla, že v podobných zařízeních se měsíčně platí skoro $1,000.

Tohle léto jsme Jodie poslali na tábor, který organizuje zdejší školka. Hrozně se jí tam líbilo a tak jsme začali zvažovat, že ji dáme právě tam. Zjistili jsme si cenu – $200 měsíčně. Pak jsme uviděli rozvrh – od půl desáté do tři čtvrtě na dvanáct. To snad nemyslí vážně. Za takovou chvilku do sebe ženská ani nenacpe krabičku pralinek, natož aby se opila.

Pořádně jsme si to spočítali a vyšlo najevo, že pokud bychom ji umístili do některé z dražších školek (to abych mohla jít do práce), v podstatě celý můj plat by šel na platby za školku. To by pochopitelně nemělo žádný smysl.

Vím, že výchova dítěte je v podstatě zaměstnání na plný úvazek, ale nepomůže mi to splatit půjčky na studium, vložit peníze na účet ani zaplatit za kursy, do kterých bych ráda chodila. Jsem z toho fakt otrávená, protože plán byl takový, že budu přispívat do rodinného rozpočtu. Dan sice vydělává solidně, ale něco navíc by se nám hodilo. Ale možná je to tak dobře, protože její školka je jenom na půl dne, takže bych tak jako tak za rok musela v práci podat výpověď.

Co z toho všeho vyplývá? Mám teď něco málo přes dvě hodiny na vyvenčení psa a na úklid. A úklid tedy rozhodně není má silná stránka. Něco mě pořád rozptyluje a nemůžu se soustředit a furt odbíhám, abych se podívala co zrovna dávají v televizi.

Dan je velkým fanouškem hokejistů Blackhawks. Má permanentku a chystá se na novoroční zápas pod širým nebem proti Red Wings. Jednou mi řekl, že z našeho vztahu málem vycouval, když zjistil, že jsem z Detroitu – uklidnilo ho, až když zjistil, že mě hokej a Red Wings moc nezajímají. Ke třicetinám jsem mu letos koupila dres Blackhawks, který má na zádech napsáno „Fuj Detroit“. Asi si už dokážete udělat obrázek.

Včera večer jsem mu v posteli řekla „Jenom abys věděl, jestli mi někdy zahneš, tak ten dres spálím a popel zahrabu na detroitském stadiónu.“ Chvilku mlčel a pak povídá „Jak že se to miláčku jmenuje ten stadión, kde hrají Red Wings?“ Cítila jsem, jak se mi vygumovala hlava. Dan se překulil na bok a s úsměvem na tváři usnul.

0 comments on “Preschools and Red WingsAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *