A Cell Phone Convert

Když se blížily třinácté narozeniny naší dcery, zeptali jsme se jí co k nim chce. Ale to jsme už vlastně věděli co Drew řekne. Tou dobou nás několik měsíců pronásledovala s tím, že chce abychom jí koupili mobil a opakovaně si stěžovala, že všichni ve škole už jej mají. Pozjišťovali jsme tedy nějaké informace a nakonec jsme jí koupili jeden levný mobil s předplacenou kartou. Já jsem ale pořád ještě nebyla přesvědčená o tom, že děláme dobře.

Je neděle. Vyrážíme do nákupního centra, aby Drew mohla utratit peníze co dostala k narozeninám od své babičky. Pokud jsem předtím o smyslu mobilu měla nějaké pochybnosti, při návratu už žádné nebyly. Rozdíl mezi tím, jak jsme se domlouvaly dřív a jak se domlouváme teď byl tak obrovský, že jej nešlo přehlédnout.

Naše domluvy bývaly šíleně komplikované. „Ve dvě budu stát před hračkářstvím, ne abys přišla pozdě – pokud ale budeš mít zpoždění, popřemýšlím kam jinam bych mohla ještě zajít a budu tam znovu o půl, jestli se tam neobjevíš, tak si mě nepřej“.
Tentokrát mi Drew, namísto toho abychom spolu dopředu vymýšlely nějaký propracovaný plán, suše řekla, že pokud bude mít zpoždění, tak mi prostě zavolá. Když uviděla můj zmatený pohled, povzdechla si a připomněla mi, že každá máme svůj mobilní telefon.

Asi vás zajímá kde jsem vzala ten svůj. Ten se dával zadarmo k nabídce na kartu do bankomatu a mě dlouho vůbec nenapadlo té nabídky využít. Minuta hovoru stojí skoro libru a dohodly jsme se, že jej budeme používat jenom v nezbytných případech. Jelikož žádné takové případy dosud nenastaly, zapomněla jsem, že ten telefon vůbec mám.

Nicméně jsem pochopila, o co Drew jde, a když jsme se loučily před obchodem s elektronikou, nebyla jsem vůbec nervózní. Drew zavolala ve chvíli, když jsem stála ve frontě u Tommy Hilfigera. Když jsem se rozhlédla, viděla jsem, že ostatní maminky se na mě dívají stejným způsobem, jako jsem se já na maminky a jejich rozmazlené dcery dívala ještě před několika týdny.

Výsledkem každopádně je, že poprvé za tu dobu co spolu chodíme nakupovat, jsme se s Drew potkaly přesně jak jsme měly v plánu a dokonce nám vybyl čas na krátký splk u kafe. Nebýt mobilů, pochybuju že bychom měli možnost se takhle sejít a navzájem se svěřit se svými problémy.

0 comments on “A Cell Phone ConvertAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *