My First Yoga Class

Dnes na mě přišlo nutkání něco málo napsat a nenabízí se žádné lepší téma než moje úplně první zkušenost s jógou. Do kursu jógy jsem se zapsala před dvěma týdny. Než jsem šla na první hodinu, vůbec jsem nevěděla co od toho mám čekat. Věděla jsem, že jde o nějaké cvičení a zároveň relaxaci. Ale naživo jsem to nikdy neviděla někoho dělat. Jediné kde jsem to zahlédla byly obrázky v časopisech nebo na letácích.

Při odchodu z domu venku mrzlo. Jak jsem přicházela k budově, kde se hodiny měly konat, byla jsem trochu nervózní, protože jsem nevěděla co tam mám říkat nebo co vůbec mám mít na sobě. Ten večer jsem si oblekla džíny, protože v těch se cítím nejlíp. Navíc jsou elastické, takže i pokud bychom se měli nějak ohýbat, bylo by to v pohodě.

Než jsem přišla do hodiny, vedoucí kursu se už účastníkům představila. Jmenuje se Donatella a je to Italka. Byla tam ještě nějaká holka jménem Gail a dva další lidi co mi uteklo jak se jmenují. Možná se s nimi ještě seznámím v dalším průběhu kursu, podle toho jak dlouho tam vydržím (případně jak dlouho vydrží oni).

Cvičitelka se mě zeptala jestli nemám nějaké problémy se zády. Samozřejmě jsem řekla že ne, že o žádných nevím. Měla jsem sto chutí dodat, že s tím jak budu dělat jógu očekávám, že nějaké přijdou, ale pak jsem si to radši nechala pro sebe.

Dověděli jsme se, že ten večer budeme provádět jenom nějaké jednoduché cviky. (Tomu tak věřím.) Ve skutečnosti to bylo mnohem těžší než cokoli co jsem kdy předtím dělala. Zjistila jsem, že se ani pořádně neohnu. Sklapovačky mi šly ještě hůř. S těmi jsem měla probémy už na střední v hodinách tělocviku. Něco mi na nich zřejmě tak úplně nesedí.

Ale i tak to bylo docela dobré, když nad tím tak přemýšlím. Přestože mi některé typy protahování dělaly problémy, celkem mi to docela šlo a zdálo se, že Donatella je příjemně překvapená. V jednu chvíli se mě dokonce zeptala, jestli jsem už někdy jógu nedělala, protože ji připadá, že jsem docela ohebná. Pak mě ale napadlo, že si prostě možná jen všimla jak s tím zápasím a snažila se mě povzbudit.

Dnes večer mám druhou hodinu. Tentokrát si věřím – myslím že na to mám a že se u toho můžu dobře bavit. Ale kdo ví, třeba mě čeká zklamání. Tak či onak se to tentokrát zlomí. Pokud mě to nebude bavit, tak s tím nejspíš praštím a najdu si pro sebe něco míň náročného.

0 comments on “My First Yoga ClassAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *