Three Pairs of Feet

Když jsem vystoupila z vlaku, rozhodla jsem se jít zkratkou přes koleje. Věděla jsem, že pokud bych šla naokolo, ten druhý vlak by mi ujel. Navíc to tady dělají všichni, takže jsem nečekala, že z toho bude nějaký problém. Zrovna když jsem překročila první kolej, uslyšela jsem jak na mě někdo křičí česky.

Ohlédla jsem se a všimla si jedné staré paní co na mě zdálky něco volala. Zdálo se, že mi říká, že mezi mnou a nádražím je ještě jeden vlak plný dřeva, který se každou chvilku rozjede, nebo něco v tom smyslu. Snažila se mě varovat nebo jenom prudila? To mi nebylo jasné.

Každopádně jsem neměla chuť se s ní hádat česky, tak jsem radši šla zpátky. Než jsem přišla na nádraží, vlak byl pryč. Přesně tak, kvůli té ženské mi ujel vlak. Říkala jsem si, že to snad není možné, byla jsem příšerně vytočená.

Pořád jsem si představovala, jak na mě na druhé zastávce čekají kamarádi a jak se tam neobjevím. Napadlo mě, co si asi tak pomysleli, když jsem nepřijela. Doufala jsem, že se na mě nenaštvali za to, že jsem nedodržela slovo.

Tak jsem tam seděla a přemýšlela co můžu dělat a na nic jsem nepřicházela. Když jsem asi za 20 minut vzhlédla, uviděla jsem, že se ke mně blíží tři páry nohou. Byli to oni. Podle všeho zavolali na nádraží a zeptali se, jestli se tam někde nepotlouká „malá popletená holka“ a pak přijeli. Teď jedeme k Tomovi.

Jak se vybalím a vzpamatuju z časového posunu, vyrazíme někam ven, ale pochybuju že vydržím nějak extra dlouho. Popravdě řečeno bych nejradši zalezla do postele a zábavu odložila na zítra. To mně ale kamarádi nedovolí. Neviděli jsme se už dva roky a nejspíš se sem dalších pár let zase nevrátím, takže nedopustí abychom promrhali jediný večer.

Už teď mi chybíš a včera, jak jsem se celý den procházela po Praze, jsem litovala, že tam nejsi se mnou. Prohlídka města mě hrozně bavila. V klidu jsem nasávala atmosféru a tak, akorát jsem občas něco poznamenala a řekla to nahlas a až pak si uvědomila že tam se mnou nejsi. Příště tě určitě vezmu sebou.

Pokud budeš mít čas, napiš mi na tuhle adresu. Vím, že nebudeš mít moc o čem psát, ale já budu ráda za cokoli.

0 comments on “Three Pairs of FeetAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *