I Can’t Stand My Stepdad

Je mi 16 a svého nevlastního otce znám asi osm let. Když jsem byla menší, neměla jsem s ním problém. Teď už ano. A mimochodem, nemá to nic společného s tím, že si nedávno vzal mou mámu. Řekla bych vám i datum svatby, ale to mi oni sami neřekli. Až když jsem se jich napřímo zeptala proč si říkají „miláčku“, přiznali že se vzali. Podle všeho k tomu došlo, když jsem byla na návštěvě u svého táty a oni se ani neobtěžovali mi to sdělit.

Před čtyřmi lety se mámě narodila moje nevlastní sestra Sophia. Když se Sophia narodila, otec s ní nechtěl mít co do činění. Máma se mi později přiznala, že po ní chtěl, aby šla na potrat. Jak moje sestra vyrůstala, otec se do jejího života nijak nezapojoval. Samozřejmě si s ní třeba hodinu pohrál, nebo někdy i dvě, když se zadařilo, ale staraly jsme se o ni já s mámou. Musela jsem ji převlékat, musela jsem ji koupat, musela jsem ji dávat spát.

Když je máma na nějaký ten týden služebně pryč, všechny domácí práce jsou na mě. Ten člověk mou sestru nikdy nevykoupal ani ji nepřebalil. Je úplně jasné, že ho nebaví ji hlídat a nechce s ní nic mít. Po návratu z práce sleduje po zbytek dne televizi a na mou sestru úplně kašle. Dokonce ji občas seřve za to, že ho ruší při dívání. Když ho začne obtěžovat, jde nahoru a zamkne ji tam. Už se mi mockrát stalo, že za mnou sestra s pláčem přiběhla a já ji musela uklidňovat.

Toho chlapa už mám plné zuby a nemůžu se dočkat, až se ho zbavíme. Máma si o jeho lenosti taky myslí své, ale bojí se cokoli říct, protože kdyby odešel a my bychom tím pádem přišly o jeho příjem, těžko bychom vycházely s penězi. Máma nedodělala výšku, takže co se práce týče, nemá moc na výběr. Já si práci seženu za tři týdny, až mi bude 17, ale peníze z ní půjdou na moje studium.

Otec mě každé ráno vozí do školy a já s ním v autě hrozně trpím. Chápu, že na něm závisíme finančně, ale pořád si říkám, jestli to stojí za to. Jakmile začnu pracovat a vydělávat, poprosím mámu, aby ho vykopla. Bez něho nám dvěma bude mnohem líp. Obávám se ale, že v dohledné době ten člověk nezmizí. Prozatím se nejspíš budu muset smířit s tím, že tu s námi ještě chvíli bude.

0 comments on “I Can’t Stand My StepdadAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *