A Sucker For Dirtbags

S tím klukem jsem se seznámila asi před čtyřmi měsíci, první den co jsem dělala číšnici v jedné restauraci. Byl chytrý, vtipný a tak trochu darebák, ale ne natolik, že by mi to zabránilo se do něj bláznivě zabouchnout. Kluci co jen tak pro zábavu uráží všechny dokola, na ty já jsem odjakživa letěla, a v tomhle ohledu neměl sobě rovného. Takže když mi jeden večer zčistajasna poslal sms jestli s ním nechci někam zajít, okamžitě jsem toho využila a vyrazila na schůzku.

Postupem času jsem se do něj zamilovala, i když mi bylo jasné, že nám to nemůže fungovat. On není ten typ co by mu stačila jedna holka a nikdy se s tím ani netajil. Holek má požehnaně a před kamarády se tím rád chlubí. Občas mě několik týdnů úplně ignoroval a vůbec mi nevysvětlil proč. Přes to všechno jsem s ním vydržela několik měsíců. I dnes, když mě už jenom využívá, spí s kdejakou holkou a pomlouvá mě v práci a další den o tom lže, se nemůžu přimět k tomu, abych ho začala nenávidět.

Vím, že tohle si nezasloužím a mám teď přítele, který se ke mně chová hezky. Mého známého zná z práce a říká o něm, že je to vychcaný odporný hajzlík co chytá holky na otřepané průpovídky a trapné vtipy a pak je bez milosti odkopne. Předstírám, že toho kluka nesnáším stejně tak moc jako můj přítel, ale pravda je taková, že mi každičký den jeho přítomnost chybí. Trápí mě, když vidím jak se v práci dotýká jiných holek a je mi strašně smutno, když ho pozoruju, jak se směje a drbe s ostatními.

Ale nemyslete si, já vím jak jsem hloupá. Proto se namísto toho snažím soustředit na svého přítele a hledat si k němu cestu – už jsem dospěla tak daleko, že se do něj možná i zamiluju. Když ale večer ležím v posteli a on nerušeně spí vedle mě, pořád myslím na to co asi tak dělá můj známý z práce. Kdyby tak vedle mě ležel on, říkám si, i když vím, že by mi nakonec zase jen ublížil.

Cítím se hrozně provinile, že svému příteli lžu a vodím ho za nos. Nejradši bych mu to všechno vyklopila, abych to nemusela nosit v sobě. Ale nevím jak bych zvládla to, jak znechuceně by se tvářil. Když už nic jiného, aspoň jsem ho nikdy nepodvedla, ale nevím do jaké míry by to pro něj byla útěcha. Přemýšlím jestli takovýhle vztah má vůbec nějakou budoucnost. Přece jenom je celý založený na lži a předstírání, které to s námi zůstanou, a jednoho dne se to celé určitě sesype.

0 comments on “A Sucker For DirtbagsAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *