Kindness, My Weakness

Musím ze sebe rychle něco dostat, jinak co nevidět bouchnu. Včera mi těsně před odchodem z práce jeden člověk řekl něco, co mě docela vykolejilo. Přišel ke mně, když jsem stál u automatu na vodu a povídá, že mě viděl pracovat, a slyšel mě, jak s někým mluvím po telefonu, a že z toho má dojem, že se zaprvé snažím všem maximálně vyjít vstříc, a zadruhé všem hrozně podlézám.

Ten člověk se nesnažil mě urazit, i když to tak v první fázi působilo. Následně řekl, že vždycky vidí jak ostatním pomáhám, ale nezdá se, že by mi to někdo někdy vrátil. Řekl to tak jak to cítil a v mnohém měl pravdu. Každopádně mě to donutilo se nad tím zamyslet. Je pravda, že po mně pořád někdo něco chce a já nikoho nikdy neodmítnu. Jeho zajímalo, jestli jsem vždycky na všechny takhle milý.

Zvláštní na tom je, že to nebylo poprvé co někdo poznamenal, že ostatním dovoluju, aby mě využívali. Když mě někdo požádá o pomoc, nechám rozdělané práce a jdu jim pomoct. Když ale semtam potřebuju pomoct já, obvykle mě odbudou. Věděl jsem tím pádem přesně, na co ten člověk odkazuje.

Zeptal se mě, kdy pro mě naposledy někdo něco udělal, aniž bych jej o to poprosil nebo i pokud jsem poprosil. S hrůzou jsem zjistil, že mě nenapadá jediný případ, kdy by se tak stalo. Takže jsem se samozřejmě naježil a řekl mu, že nepotřebuju, aby si na mě lidi hledali čas a pomáhali mi. Ale od té doby to ve mně nepřetržitě hryže, vůbec na to nedokážu přestat myslet.

Ten člověk má pravdu, já se pro ostatní můžu přetrhnout. Když nad tím tak přemýšlím, obětuju se pro někoho pořád. A co mám z toho, že jsem tak ochotný? Ze všech sil přemýšlím kdy pro mě naposledy někdo udělal něco co by vyžadovalo větší úsilí (s výjimkou mých narozenin).

V hlavě mi utkvěly jenom dvě věci: když mi dlouholetý kamarád koupil vypalovačku, abych mu mohl zkopírovat všechnu svou hudbu a jiný dlouholetý kamarád mi jen tak koupil lístek na film. Nepožádal jsem je o to, ani to od nich nečekal, ale přesto to udělali, což je úžasné. Ale co vím, tak ti dva lidi mě nevyužívali nikdy.

0 comments on “Kindness, My WeaknessAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *