Running On Fumes

Nepřepadá vás občas pocit, že se všichni necháváme úplně vyšťavit? Dobře, zapomeňte na všechny ostatní – máte vy sami někdy pocit, že jste se úplně vycucaní? Já teda jo a docela mě to začíná ubíjet. V pátek večer jsme s přítelem byli na prvním vánočním večírku a úplně každý s kým jsme tam mluvili si stěžoval na to samé – totiž že nemá dost času na vlastní věci. Bláhově jsme si mysleli, že jsme jediní, kdo tráví nekonečné hodiny v práci, ale ukazuje se, že většina našich kamarádů se potýká se stejným problémem. Jenom jeden jediný člověk si naopak stěžoval na to, že má volného času až moc.

Nejsem si jistá kvůli čemu se změnila pravidla nebo jak jsme do tohoto bodu dospěli. Pracovní den se prodloužil a stejně tak pracovní týden. Co se nezměnilo je množství domácích prací a naše potřeba chodit mezi lidi. Jak to máme všechno stíhat? Člověk by měl zdravě jíst a cvičit dost často na to, aby se těšil dobrému zdraví, ale zatím jsem nepřišla na to, kde na to vzít čas. Mezitím se na vás zlobí rodina a kamarádi, pokud si nenajdete čas se s nimi stýkat. Pokud se s někým chceme stýkat, tak to obvykle má za následek, že musíme obětovat vlastní potřeby a tužby.

Když už je řeč o nás, připravujeme se na jarní stěhování do nového domu. Bude to náš první dům a oba se na to neskonale těšíme. Koupili jsme si zbrusu nový dům, takže budeme moci krok po kroku sledovat jak roste. Je to 20 minut jízdy od našeho současného bydlení a tím pádem se nám dojíždění do práce prodlouží o 40 minut. Já mám velkou volnost v tom, že si můžu shánět (a nakonec taky seženu) něco blíž domu. Přítele jeho práce baví natolik, že tu prodlouženou dojížďku zkusí. Snad mu budu moct pomáhat tím, že když se moje dojíždění zkrátí, budu schopna si nabrat nějaké domácí práce navíc.

Doufejme jenom, že budeme schopni najít potřebnou rovnováhu k tomu, abychom se úplně neutahali. V současné chvíli jsme bohužel takové rovnováze na hony vzdáleni. Máme pocit, že naše životy jsou celé rozlítané a nějak se nám nedaří najít si čas na jejich urovnání. Nemluvě o tom, že odteď už to bude jenom horší. Krucipísek, takhle jsme si teda život po třicítce nepředstavovali. Měli jsme si užívat před příchodem dětí, což se neděje a to je velké zklamání.

0 comments on “Running On FumesAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *