Trouble on the Patio

Jednou večer jsme s Becky chtěli zajít do naší oblíbené irské hospody, ta ale byla zavřená kvůli opravám. Nechtělo se nám ještě vracet domů a nechat si přivézt pizzu, jak to občas děláváme a taky jsme neměli chuť na rychlou návštěvu nějakého fast foodu. Brali jsme to tak, že večer teprve začíná.

Prošli jsme si všechny možnosti a nakonec jsme se shodli na jedné italské restauraci, kde jsme už před pár týdny byli. Je tam docela hluk a víc lidí než na co jsme zvyklí, ale no co, projednou to přežijeme.

Po příchodu jsme si sedli u baru, ale pak jsme si všimli, že na zahrádce skoro nikdo není a napadlo nás, že se přesuneme tam. Zrovna když jsme se zvedli ze židlí, vešla na zahrádku další velká grupa. A venku seděla další skupina, kterou ještě neobsloužili. Zdálo se, že číšníci s objednávkami nijak nepospíchají a bylo nám jasné, že si počkáme. Měli jsme docela hlad, protože jsme od oběda nejedli. Zeptali jsme se jestli dělají jídlo, zjistili že ano, a že to bude trvat asi čtvrt hodiny.

Za půl hodiny se přítelkyně zvedla a šla zjistit proč nám ještě nic nepřinesli. Naše pití bylo postavené na baru, takže se nabídla že je odnese sama, ale číšníci jí to nedovolili a tvrdili, že s pitím mohou manipulovat jenom zaměstnanci. Následkem toho se k nám dostalo až za další čtvrthodinu. Ten samý večer jsem zjistil, že pokud vám číšnice neustále nosí misky s čipsy a salsou namísto jídla, je to jednoznačné znamení, že s vámi nejednají na rovinu.

V jednu chvíli jsem to nevydržel a šel si promluvit s vedoucím. Ten mi řekl, že mají všechno pod kontrolou a abych si z toho nedělal hlavu a užíval si čerstvého vzduchu. Vzápětí nám nabídli další čipsy a salsu. Já bych si namísto toho dal spíš pár margarit a navrhl jsem Becky, že si je objednáme. Ta už toho ale tou dobou měla tak akorát dost. Pokývla hlavou směrem k východu, zvedli jsme se a vyrazili ke dveřím. Po cestě jsme minuli číšníka, který nám nesl jídlo. Co si asi tak pomyslel, když přišel k našemu stolu a zjistil, že jsme zmizeli?

0 comments on “Trouble on the PatioAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *