Everybody’s Trapped

S Carlosem jsme takhle jednou večer projížděli městem. Jeli jsme vyzvednout nějakou starší paní co spadla na chodníku a zlomila si nohu. Najednou Carlos povídá, “Ty, neoživuje tamten chlap někoho? Radši zastav, půjdu se na to mrknout.” Ukázalo se, že ta osoba byla v pořádku, ale stejně jsme jej radši vzali do sanitky.

Tak jedeme dál a najednou slyším Carlose, “Ty vole!” A slyším zvuk, jako kdyby do sebe třískly dva kusy železa. Dva měsíce předtím jsme měli nehodu, takže oba povídáme “No do prdele.” Podívám se bočním oknem a nějaké auto tam leží na boku v plamenech. Valí se z něj oheň. Popadnu minimax, nasadím si helmu a než vyrazím, otočím se na toho člověka vzadu a povídám, “Ať budeš dělat cokoli, hlavně se ničeho nechytej.”

Vyskočil jsem ven a nějaký chlápek se zrovna snažil vlézt do toho hořícího auta. Tak jsme ho drapli, odvlekli nabok a řekli mu, ať zůstane kde je. Pak jsme nakoukli do auta a tam byl nějaký další člověk. Trčel tam, nemohl ven a auto se plnilo kouřem. Vzal jsem hasící přístroj a začal stříkat. Brzo začala docházet náplň a bylo skoro po ní, když všechny ty plameny konečně zhasly. Ten chlap měl z pekla štěstí. Později jsem se dověděl, že ho z toho auta vystříhávali tři čtvrtě hodiny.

Jakmile jsme dohasili oheň, rozhlédnul jsem se a všude kolem byly auta. Jeden džíp byl úplně zrušený, další auto na maděru a jedno mělo urvanou střechu. Všichni v těch autech byli úplně vytuhlí, v bezvědomí. A všude samý kouř a tak. Zapnul jsem rádio a říkám, “Podle všeho se situace týká minimálně dvou policajtů, pár aut tu hoří a nikdo nemůže pryč.” Jsou tři ráno, takže ve městě je ticho, ale za pár vteřin už všude slyšíme sirény a hasičské vozy. Než sedneme zpátky do auta, už se tam začínají hrnout sanitky.

Otočím se na Carlose a povídám, “To všecko kvůli nám?” A on prý, “Jo, po té poslední zprávě fakt zpozorněli”. Měl recht. Po těle se mi rozlilo příjemné teplo. Nebýt toho, že jsme zavolali, někteří z těch lidí by zemřeli, než by pro ně přijela záchrana. Jsem na sebe pyšný, to ale neznamená že bych pobíhal kolem a všem vykládal jaký jsem hrdina. Tohle prostě k práci řidiče sanitky patří.

0 comments on “Everybody’s TrappedAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *