Single By Choice

Už se vám někdy stalo, že nějaký váš kamarád co má rodinu pronesl směrem k vám něco co mělo za cíl ve vás vyvolat pocit méněcennosti? Měli jste někdy pocit, že lidi o vás mají špatné mínění jenom na základě toho, že ještě nemáte rodinu? Co to se všema těma lidma je? Pro některé z nás není prostě rodina zas tak důležitá.

S přítelem třeba vůbec nespěcháme na to abychom se vzali. V současné době určitě ne a je možné, že nikdy. Koneckonců jde jenom o nějaký papír a svatbu co stojí šílené peníze, které by se daly utratit líp, třeba za dovolenou. Proč si lidi myslí, že člověk musí projevit svou lásku tím, že se vdá nebo ožení? Úplně mě vytáčí, když vidím, že mě někdo lituje nebo mi projevuje soucit.

Kamarádím se s holkou, která je právě jedním z těch lidí co rádi všechno porovnávají, aby vám mohli dokázat, že jste na tom hůř než oni. Známe se už strašně dlouho, takže jsem na to její vychvalování rodinného života zvyklá. Když se vdávala a já ještě ne, tak to bylo v podstatě to jediné, v čem měla navrch. Přísahám, že mi tím svým zásnubním prstýnkem zamávala před obličejem snad milionkrát. Mně to bylo fuk a v jednu chvíli jsem jí dala jasně najevo, co si o manželství myslím. Mám dojem, že ji to trošku zprudilo.

No, aspoň už nemusím poslouchat ty její řeči o květinách a svatebních róbách.
Teď když se provdala a usadila, nepronáší podobné poznámky až tak často. Ale stačí málo a zase spustí. Onehdá jsem s ní byla nakupovat a když jsme procházely kolem klenotnictví, ukázala na jeden zásnubní prsten a povídá, „Vsadím se, že bys ho brala, co?“ Já na to, že ani ne a ona se zatvářila velmi pochybovačně.

Pak se mě zeptala kdy mě můj přítel požádá o ruku, což mně úplně vyrazilo dech. Z nějakého důvodu má dojem, že může klidně strkat nos do našich plánů. Jak si vůbec dovoluje říkat mi jak mám nakládat se svým životem? Už by se mohla přestat vrtat v mých věcech a starat se sama o sebe.

Pokud se já někdy budu vdávat, slibuju že půjde o krátký obřad bez všech těch šíleností co se odehrávají na normálních svatbách, jako jsou opilí rodinní příslušníci nebo zhulení kamarádi od ženicha. Vím, že malou svatbu avízují úplně všichni a nakonec to vždycky dopadne tak, že se jim tam potácí desítky neznámých lidí a nepříjemní příbuzní, které by tam radši ani neměli a nemuseli se s nimi bavit.

Takže ještě než to sami podotknete, prohlašuju že jsem si těchto úskalí vědoma a pokusím se jim vyhnout, až onen den přijde. Tedy pokud vůbec kdy přijde.

0 comments on “Single By ChoiceAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *