That Don’t Make It Junk

Dělat zahradní prodej v podstatě znamená prodávat před svým domem za nízké ceny věci, které už nepotřebujete. S přítelkyní Sarou právě teď jeden pořádáme. Stěhujeme se 800 km odsud a oba jsme se shodli, že by bylo hloupé tahat sebou hromady zbytečností, o kterých víme, že je už stejně nikdy nepoužijeme.

Pokud chcete prodat co nejvíc věcí, je potřeba dát lidem vědět, že nějaký zahradní prodej vůbec proběhne. To lze provést buď tak, že dáte upoutávku do novin, nebo že před dům umístíte ceduli, nebo prostě tak, že chodíte dům od domu a rozdáváte pozvánky. V ideálním případě využijete všech tří možností.

Někteří lidi si řeknou, že jde o dobrou příležitost nakoupit zalevno, jiní pojedou náhodou kolem a zastaví se, aby to omrkli. Některé věci, které budete nabízet, se ukážou jako nepoužitelné (u některých našich jsme věděli, že se asi sotva prodají) a ty pak prostě vyhodíte.

Náš prodej měl začít v osm, ale lidi se začali objevovat ještě předtím. Ti co na tyhle akce chodí podle všeho dobře ví, že ve chvíli, kdy se prodej oficiálně zahájí, jsou už všechny dobré kusy fuč. A taky že jo, většina cenných věcí se prodala během první půl hodiny a v deset už nám toho v nabídce moc nezbylo. Nebo aspoň toho, co by za něco stálo.

Kupci, kteří přijeli později, vypadali trochu zklamaně. Snažili jsme se jim vysvětlit, že to není naše chyba, měli prostě přijet dřív. Sara se v jednu chvíli bavila s dvěma lidmi co vypadali poměrně naštvaně. Dokonce jsem zaslechl jak jeden z nich prohlásil, že je podvodnice. Cítil jsem se trochu provinile, že jsme tyhle lidi zklamali, ale omlouvat jsem se nehodlal. Koneckonců je už nikdy neuvidím. Za týden budu daleko odsud.

Co se Sary týče, kdybych byl chlap, zajdu tam a zastanu se jí. Já jsem si ale byl jistý, že to zvládne. Navíc by pro ni bylo ponižující, kdybych jí šel pomáhat. Vytvářelo by to dojem, že je slabá a to ona nemá ráda. Je dost silná žena na to, aby se s podobnými lidmi vypořádala sama.

Zhruba od 11 to tady vázne, do té míry, že jsem v jeden moment zvažoval přihodit do placu své staré foťáky. Myslím ale, že je prozatím nechám ve sklepě. Sbírám je už několik let a prodat je jen tak, že se najednou rozhodnu, toho bych později litoval.

Vypadá to, že na téhle akci nezbohatneme, ale to nevadí. My se teď hlavně potřebujeme zbavit co nejvíc krámů, abychom je nemuseli vozit sebou do Georgie.

0 comments on “That Don’t Make It JunkAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *