Listen, Tom

Podle toho co říkáš, Tome, máš v práci pěknou honičku. Já teda chápu, že ti dobře platí, ale stejně je škoda, že musíš trávit tolik času bokem od rodiny. Osobně mi přijde neuvěřitelné, že takhle mladý kluk je nucen pracovat 60 hodin týdně, aby vyšel z penězi. Za mě to bylo tak, že si člověk poctivě odpracoval to svoje a tím to haslo. Nejpozděj v pět jsi byl doma a zbytek dne jsi strávil tak, jak jsi zrovna chtěl. To že jsi zmeškal vystoupení své dcery, to je fakt blbé. Vím, že mi do toho nic není, ale být tebou, udělám cokoli abych tam byl a povzbuzoval ji, ať to stojí co to stojí.

Já z toho co říkáš mám dojem, že by sis měl nechat poradit od někoho, kdo si tímhle už prošel. Když jsem byl tak starý jako ty, byl jsem úplně stejný – pořád jsem se někam hnal a nic si pořádně nevychutnal. Řeknu ti co mi pomohlo získat rozumný pohled na věc.
Nejspíš víš, že lidi se v průměru dožívají 75 let. Jednoho dne jsem si sednul a trochu si to propočítal. Vynásobil jsem 75 padesáti dvěma a vyšlo mi 3900, což je počet sobot, které zažije běžný člověk v průběhu svého života. Teď prosím tě chvilku poslouchej, dostávám se k tomu podstatnému.

Podrobně jsem to celé promyslel až když mi bylo 55 a tou dobou už jsem za sebou měl víc než 2,800 sobot. Došlo mi, že pokud se dožiju pětasedmdesátky, už si jich užiju asi jenom tisíc. Tak jsem zašel do hračkářství a skoupil všechny skleněnky co tam měli. Abych dal dohromady tisíc skleněnek, musel jsem nakonec navštívit tři obchody.

Dal jsem je všechny do pytle a od té doby jsem každou sobotu jednu skleněnku vytáhl a vyhodil. Zjistil jsem, že tím jak sleduju jak mizí se začínám zaměřovat na důležité věci v životě, věci na kterých opravdu záleží. Věř mi, pokud si chceš ujasnit co je opravdu podstatné, není nad to sledovat jak ti ubíhá vyměřený čas.

Teď ti s dovolením řeknu ještě jednu poslední věc a pak už se rozloučím a vezmu svou krásnou ženu do města na snídani. Dnes ráno jsem z pytle vytáhnul poslední kuličku. Říkám si, že pokud to dotáhnu do příští soboty, tak mi byl dopřán čas navíc. A pokud se nám něco v životě hodí, tak je to čas, že? Díky žes mě vyslechl, Tome, doufám, že s rodinou budeš trávit víc času a snad se tady zase někdy potkáme.

0 comments on “Listen, TomAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *