Camp Six Pack

Tábor „Six Pack“ je nejdál od zpevněné cesty jak to na Floridě jde. Když se zadaří, zabere cesta asi tři hodiny, ale už se stalo, že některé trvaly i osm. Stojí takový výlet vůbec za to? To si pište, že jo. Název tábora ve vás asi vyvolá představu lovců křupanů co by nejradši jenom chlastali pivo a stříleli po všem co se hne. Ve skutečnosti to jméno vychází z toho, že chata má šest různých vlastníků. Jsme skupina lidí co mají stejný koníček, totiž že rádi tráví čas venku, i když jinak každý fungujeme trochu jinak (někteří z nás dokonce ani nemají rádi pivo).

Steve je jedním z původních vlastníků chaty. Je odborníkem na auta a díky jeho radám a vědomostem ty naše káry fachčí. Taky má na starosti veškerou důležitou údržbu. Steve je nenápadný, tichý a chytrý. Je původem z Floridy, takže se tady v močálech vyzná. Ale i přes svou inteligenci někdy provede pěknou hloupost, jako třeba když jenom s pistolkou stopoval zraněného kance někam do močálu, nebo když schválně vjel svou károu do nejodpornějšího jezírka plného slizu v kterém se to navíc hemžilo aligátory „aby zjistil co to zvládne“.

Už jsem byl svědkem toho, jak tenhle chlapík v teniskách honil jedenapůlmetrové aligátory. Když nějakého chytne, hodí ho na káru, čistě proto aby vyděsil zbytek posádky. Steve nás taky rád zesměšňuje tím, že skolí nějakou srnu, dotáhne ji do tábora, rozčtvrtí a maso dá do mražáku ještě než se my ostatní vůbec stihneme vrátit. Má rád kanadské žertíky, ale zároveň zná svoje hranice. Steve je v pohodě a ví o tom. Nikdy se ale nechvástá.

Don se Stevem se před ostatními rádi navzájem pošťuchují, ale ti dva se kamarádí odjakživa a dávají velký pozor, aby se tomu druhému nic nestalo. Don má jedinečnou schopnost někoho urazit, aniž by to ten člověk vůbec postřehl. Je to ten typ člověka co by se pro ostatní rozkrájel, zároveň mu to velice pálí a taky je manuálně zručný. Všechny tyhle vlastnosti se v močále hodí. Don rád loví, nebo to aspoň tvrdí. Ostatní členové skupiny ho už ale minimálně dvacetkrát přistihli, jak na svém stanovišti odchrupuje. K tomu všemu je Don hlavní táborový kuchař a tuhle práci zvládá skvěle.

Don se Stevem mají při údržbě našich vozítek největší zápřah. Don si ze Steva často dělá srandu a říká mu, že ho do těch bažin pořád dokola vozí proto, že doufá, že tam buď umře nebo se ztratí. Ale slovy Dona, „ten starý páprda z bažin do tábora vždycky trefí a my ho pak máme na krku další rok“.

0 comments on “Camp Six PackAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *