The Dive

Šok ze studené vody mě na chvilku rozhodil, nepodařilo se mi ze šipky dostat dost rychle a hlavou jsem v plné rychlosti narazil do kamenů na dně řeky. Zůstal jsem při vědomí a rychle vyplaval na povrch, kde jsem zavolal na ostatní, že jsem narazil do dna a potřebuju pomoc. Pak jsem začal ztrácet vědomí. Probral jsem se až za půl hodiny a tou dobou jsem už byl v nemocnici.

Jakmile jsme přijeli do nemocnice, musel jsem odpovědět na spoustu otázek, vyplnit nějaké formuláře a ležet na nosítkách na chodbě, kde jsem se třepal zimou. Měl jsem na sobě jenom plavky a v nemocnici měli velmi výkonnou klimatizaci. Joe mi nakonec během čekání na doktora našel nějakou přikrývku. Taky jsem potřeboval jít na záchod, což mi dovolili. Když jsem byl hotový, zkusil jsem se podívat na zrcadla, abych zjistil škody. Joe ale vtrhnul dovnitř a odvlekl mě pryč ještě dřív, než jsem mohl zhodnotit situaci.

Po zbytek dne mě Joe nepouštěl k zrcadlům, abych neuviděl svůj obličej. Matně si vybavuju, že mě vzali na rentgen, že jsem pak nějakou dobu čekal a vzápětí se mě snad dvacetkrát ptali jak k těm zraněním došlo. Buď si ti doktoři ani nepřečetli můj list, nebo mě podezřívali z toho, že jsem k tomu přišel během nějaké podloudné činnosti, třeba pouliční bitky nebo vloupání.

Bez brýlí jsem nebyl schopný určit kolik je hodin, kde jsem nebo kde jsem právě byl nebo kam jdu, a lidi jsem poznal, až když byli metr nebo dva ode mě. Ale stejně jsem tam skoro nikoho neznal. Joe si vykládal s doktorem a řeč se stočila na žaloby za nedbalost. Nakonec jsem jim musel říct, ať už zmlknou. To téma mě v danou chvíli vzhledem k mé situaci moc neoslovovalo.

Na sešití kůže pod nosem bylo potřeba deseti stehů. Doktor mi pak řekl, že většina pacientů, které přijímají s podobnými zraněními, stráví zbytek života na vozíčku. Tedy ti šťastnější z nich. Sestřička mi dala tetanovku, Neville přivezl auto a my s Joem jsme nasedli dozadu. Ujeli jsme asi půl kilometru a Neville musel zastavit a jít se vyzvracet do kanálu. Zřejmě jsem nevypadal moc hezky. A takhle jsem strávil své čtyřiadvacáté narozeniny.

0 comments on “The DiveAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *