Booster Bag Thief

Je kolem sedmé, venku je tma a fouká vítr. Sbírám na podlaze CD, která spadla z regálů, když si najednou všimnu, že ve frontě u pokladny čeká nějaký vysoký černoch s velkou taškou z obchodňáku. Přijde k němu, abych tu tašku zkontroloval. On mi povídá, “Jenom potřebuju rozměnit dvacku, abych měl na autobus.” Natáhne levou ruku a v ní má dvacetidolarovku. Mrknu se na pravou ruku a vidím, že tašku má plnou DVD. Nejvtipnější je, že každé DVD je obalené izolepou a na boku pořád ještě má nálepku proti krádeži. Navíc v okruhu asi patnácti kilometrů od nás žádné obchodňáky nejsou.

Uvědomil jsem si, že nás ten člověk přistihl v nedbalkách pomocí tašky vyložené alobalem, kterou jsme mu nezkontrolovali. A teď po nás ten hlupák chtěl drobné, aby mohl vyjít ze dveří a stihnout autobus. Jako prodavač můžu otevřít pokladnu jen pokud si někdo něco kupuje, tak jsem mu řekl, že bude muset počkat, až můj nadřízený dořeší jiného zákazníka. Bylo to neuvěřitelné, ale on poslechl. No, úplný k***t.

Utíkal jsem za druhým prodavačem a zeptal se ho jestli viděl toho chlapa vejít dovnitř. Že prý ne. Vyrazili jsme k východu, abychom jej u dveří mohli zastavit. Tou dobou už zloději docvaklo o co se snažíme a vyrazil stejným směrem. Ještě nebyl ani půl metru od dveří, když se spustil alarm. Zarazil se a zůstal stát.

Důrazně jsme mu řekli, “Pane, ať vás ani nenapadne odcházet. Musíte nám dovolit abychom nahlédli do vaší tašky, jinak zavoláme policii”. Chlapík vypadal, že se z toho úplně podělal. Když udělal další krok směrem ke dveřím, zopakoval jsem, “Doporučuju vám zastavit. Takhle budeme muset opravdu zavolat policii”. Chlap měl v tu chvíli dvě možnosti, buď otočit se a utíkat s taškou plnou věcí jako o život někam do tmy, nebo tašku pustit na zem a pak utéct, případně na nás zaútočit a pak utéct s tím, co mu z nezdařeného pokusu o krádež zbyde.

Nevybral si ani jednu z těchto možností. Namísto toho naše opakovaná varování odbýval se slovy, “Já jsem s tou taškou už přišel, není tu co řešit”. Celou tu dobu se pomalu sunul dozadu skrze východ a přitom nás klidně ubezpečoval, že v tašce nic nemá a tvrdil, že s alarmem je určitě něco v nepořádku.

Nevěděli jsme co přesně dělat. Zhlédli jsme sice spoustu instruktážních videí, ale tuto konkrétní situaci ani jedno z nich neřešilo. Nakonec druhý prodavač zakroutil hlavou a říká “Serem na to, pojďme na něj”. A vzápětí jsme všichni v hrozné zimě sprintovali přes parkoviště.

0 comments on “Booster Bag ThiefAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *