Gone Daddy Gone

Jamese co nevidět odvelí do války. Odlétá v sobotu kolem jedenácté dopoledne. Můžeme být rádi, že neodlétá v pět ráno jako většina ostatních. Bude hezké, že ráno nebudeme mít celé uspěchané. Navíc si děti užijí ještě trochu času s tatínkem. Poté co přiletí do Fort Jackson, odjede James taxíkem na základnu poblíž. Tam zůstane přes noc a v neděli odletí do Iráku. Bude mu nejspíš ještě nějaký ten den trvat, než se dostane až do samotného Kirkúku.

Loučení s Jamesem mě vždycky hrozně rozesmutní, ale úplně nejsmutnější je sledovat, jak se loučí s dětmi. Bude to tady bez něj těžkého půl roku, o tom není pochyb. Dnes večer, potom co děti šly spát, jsme mu postupně sbalili všechny bágly. Tehdy mi konečně došlo, že opravdu odjíždí. Ještě musí dořešit pár věcí, ale z větší části už nebude po zbytek týdne trávit moc času v práci.

Kylee do určité míry chápe, že tatínek odjíždí. Bavili jsme se o tom, že tatínek bude pryč a co bude dělat a proč nebude nějakou dobu doma. James už poslední dobou byl dvakrát pryč, pokaždé ale jenom na dva týdny, takže si nejsem jistá, jestli Kylee chápe, že tohle bude něco úplně jiného. Tatínek tu nebude několik měsíců a to se na dítěti nevyhnutelně podepíše.

AKTUÁLNĚ: James dnes ráno odletěl. Na letiště jsme přijeli kolem 9:50, James se odbavil a pak nás posadil zpátky do auta. Rozhodli jsme se, že se jenom bleskově rozloučíme, namísto toho, abychom to celé zbytečně protahovali čekáním na letišti. Přesně jak jsem předpokládala, Kylee to moc nezvládal – teď se bojím, jak se s tím bude srovnávat po zbytek času.

S dětmi jsme jeli něco zařídit do města, pak jsme se vrátili na letiště a sledovali jak letadlo odlétá. James mi před chvílí volal, že už se na noc ubytoval v hotelu. Zítra odpoledne odlétá do Iráku. Do Kirkúku dojede nejdřív až za několik dnů, ale nejpozději do konce týdne by tam snad už měl být.

AKTUÁLNĚ: James mi dnes zavolal zrovna když jsem běhala v posilovně. Jelikož skončila škola, chodím teď posilovat každý den. Prvních pár minut jsem byla docela udýchaná a tak mluvil hlavně on. Děti byly u toho a taky s ním prohodily pár slov. Byly nadšené, že slyší jeho hlas, stejně jako já. Touhle dobou už by James měl být v Kirkúku. Doufám, že tam dorazil živý a zdravý a začíná se zabydlovat. Nevím, kdy se mi zase ozve, ale jakmile se tak stane, dám vám všem vědět.

0 comments on “Gone Daddy GoneAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *