Resolution Nr. 9

RAY: Novoroční předsevzetí jsem si přestal dávat před několika lety. Už mě nebavilo pořád je porušovat a rok co rok sám sebe zklamávat. V jednu chvíli jsem si řekl, že to prostě nestojí za to. Jedno předsevzetí ale tento rok mám, že přečtu aspoň jednu knížku za měsíc. Je možné, že to bude časem potřeba změnit na jednu knížku každé tři měsíce, podle toho kolik budu mít práce. Každopádně jsem odhodlaný to vydržet co možná nejdéle. Upřímně řečeno by mě ale nepřekvapilo, kdybych na to do poloviny ledna úplně zapomněl.

EMILY: Konečně přijdu na to jak funguje vysavač. Přiznávám, že od ženské to nezní jako zásadní krok, ale ve skutečnosti je tomu tak. Nedávno mně došlo, že můj manžel už toho po domě umí dělat víc než já. I když jsem to tušila už dlouho, nikdy jsem v tom směru nic nepodnikala. Poslední dobou mě to ale začíná tížit a už to dál nemůžu přehlížet. I když Jim sám nic neříká, mě začíná štvát sledovat jej jak doma pracuje. Ženy by neměly být nuceny při domácím úklidu žádat o pomoc své manžely, a už vůbec ne od nich chtít, aby všechnu práci odvedli sami.

MAE: Naučím se dělat citrónové hubičky. Od různých lidí jsem na ně slyšela ohromnou chválu a už se těším jak je sama ochutnám. Že zápasím s nadváhou – no a co? Dát si jednou za pár týdnů nějaké cukroví je přece v pořádku, že? Vždyť i lidi co drží dietu si sem tam dají oraz. Najdu tady nějaké zastání? Aspoň nějaké?

Nechci se cítit provinile, pokaždé když si dám něco sladkého na zub. A já taky nehodlám z těch pusinek udělat zásadní součást mého jídelníčku. To ale kecám. Jakmile se je naučím dělat, nebudu už jíst nic jiného. Během chvilky se nafouknu jako balón a lidi si mě budou plést s mou tchyní. A už se loučím se zbytky své sebeúcty.

K povzbudivějším věcem: přemýšlím, že bych se od někoho nechala naučit jak se stahují všechny ty rozhlasové pořady, které pořád nestíhám poslouchat. Podle všeho existují miliony lidí, kteří tohle dokážou, a ne všichni z nich jsou počítačové mágové. Člověk jako jsem já, jehož největším úspěchem je vypnout počítač, aniž by přitom musel vytahovat šňůru ze zdi, s tím asi bude mít trošku problémy, ale za pokus to podle mě stojí.

0 comments on “Resolution Nr. 9Add yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *