A Break-Up In Time

Můj vztah s Edem haproval na jediné věci a totiž, že Ed chlastal. Pokaždé když se opil, děly se věci. Stres, který z toho vznikal, na mě začal doléhat a navíc do mě pořád ryla moje máma, že prý mi tenhle chlap zničí život. Nakonec jsem se rozhodla to ukončit. Když se Ed chystal požádat mě o ruku, řekla jsem mu, že je konec a vysvětlila mu, že nejsem připravená na tak zásadní rozhodnutí. Zaskočilo ho to, ale nemohl s tím nic dělat. Občas jsme se potom ještě vídali a prohodili nějaké to slovo, ale bylo to mezi námi napjaté.

Pár týdnů potom, co jsme se rozešli, mi zazvonil telefon. Byl to Ed a ptal se, jestli bychom se nemohli dát zase dohromady. Prý si nedovede představit, že bych byla s někým jiným. Řekla jsem mu, že to co jsem mu řekla posledně, bylo míněno úplně vážně a že to mezi námi nemůže fungovat. Znovu jsme se rozloučili a já jsem zavěsila.

Ten večer jsme si s kamarády půjčili pár filmů a dívali jsme se na ně až do půl třetí ráno. Pak jsem hned šla spát. Probudilo mě klepání na okno. Řekla jsem své spolubydlící, ať se jde podívat, kdo to je. Můj bývalý přítel stál venku u okna, byl opilý a tekla mu krev.

Měla jsem pocit, jako by mi někdo dal facku. Ukázalo se, že byl pít, pak se někde pobil a kdosi ho bodnul. Řekla jsem mu, ať tam počká a slíbila jsem, že se hned vrátím. Když jsem se vrátila, zeptal se mě, co jsem šla dělat. „Šla jsem zavolat sanitku“, říkám mu. On zpanikařil a utekl. Byla jsem v šoku. Co to jako mělo být? Když sanitka přijela, a s ní i policejní auto, snažili se ho najít, ale nepodařilo se jim to.

Policisté mi později řekli, že Ed měl spoustu záznamů v trestním rejstříku za držení rukojmí a násilné trestné činy. To přece nemůže být on, říkala jsem si, to je určitě nějaký omyl. Prý jej ale hledali už několik let. Našli jej o něco později v jednom motelu, kde držel majitele jako rukojmí. Teď je na doživotí ve vězení.

Ponaučení z tohoto příběhu nejspíš zní, že člověk by se neměl na nikoho okamžitě vázat, protože nikdy úplně nevíte do čeho jdete. Nejdřív se se svým partnerem blíž poznejte. Sice to může trvat roky, ale vyplatí se to. Klidně to mohlo dopadnout tak, že tím rukojmím v motelu bych byla já. Ještě že jsem to ukončila, kdy jsem to ukončila.

0 comments on “A Break-Up In TimeAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *