Christmas Gone Wrong

No já vám teda řeknu, to byly zase jednou vánoce. I když začaly docela v klidu, pak už to celé šlo z kopce. Z dnešního pohledu odhadnu docela přesně okamžik, kdy se to všechno začalo srát. Bylo to ve chvíli, kdy šla moje máma na záchod. Všimla si tam, že záchod nesplachuje a zkusila na to použít zvon. Já jsem se mezitím vydal na druhý záchod a tam jsem uviděl, že se do vany i do záchodové mísy vrací splašky.

Zavolali jsme instalatéry, které jsme tu už několikrát měli a zhruba za hodinu přišel kdosi zjistit v čem je problém. Pak nám řekl, že je to buď žumpa (kterou jsme zrovna minulé jaro odčerpali) nebo se to možná někde uvnitř ucpalo. Pokud by to opravdu bylo ucpané, pak by se muselo vrtat a to by znamenalo vodu v prádelně. Tak jsem mu řekli, že si to ještě necháme projít hlavou a dáme jim vědět. Ještě ten den jsme jim zavolali a řekli, ať přijdou zítra.

Dnes ráno jsme trochu uklízeli a přitom čekali, až se nám ozve ten instalatér. Těsně před polednem se objevil chlap s obrovskou krabicí plnou nářadí, bez řeči se pustil do práce a ani ne za půl hodiny to měl hotové. Žumpa byla v pořádku a nebylo potřeba s ní nic dělat. Pak jsme museli čekat na někoho jiného, kdo měl přijít a pročistit odtok.

Netrvalo to moc dlouho a když sem ten člověk přišel, hned se dal do práce a taky to poměrně rychle dokončil. Ukázalo se, že se to ucpalo v místě, kde voda odtéká do žumpy. Trubka tam byla buď pokřivená nebo naprasklá a kvůli tomu jí nemohly větší chuchvalce papíru pořádně projít.

Instalatér pomocí lepící pásky vyspravil jednu trubku co protékala a řekl mámě, že trubku co vede do žumpy je potřeba opravit. Takže zítra sem přijde další člověk, co se na to podívá a zjistí škody. Nejsem si jistý kolik nás to bude stát, ale oprava ucpaného potrubí a vypuštění žumpy stály přes 300 dolarů.

V době kdy první z těch opravářů odcházel, už byl vánoční oběd v podstatě pokažený a my si řekli, že nejlepší bude někam vypadnout. Den ještě nekončil a chtěli jsme si jeho zbytku co nejvíc užít. Celkově vzato to možná nebyly vánoce podle našich představ, ale předpokládám, že to mohlo dopadnout i hůř.

0 comments on “Christmas Gone WrongAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *