Eggs and Baskets

Mám pocit, že posledních 20 let pro mě byla úplná ztráta času – jenom jsem dřela jak kůň a přitom si toho nikdo nevážil a ani mně za to pořádně neplatili. I když mě učení hrozně baví a vydělávám docela slušné peníze, vadí mi, že pokud chci mít vlastní dům a žít si pohodlně, pak musím mít partnera nebo pracovat přesčas. Peníze kdysi byly. Teď namísto nich mám nezaplacené účty a topím se v dluzích.

Co nevidět tu budou vánoce a já jsem úplně bez peněz. Jednou musím nějak zbohatnout a přenechat ty peníze svým dětem, aby nad těmihle věcmi nemusely přemýšlet, protože to je hrůza. Jsem na bodě nula, bez jakýchkoli vyhlídek, ničeho. Jediné co v tuto chvíli mám je svůj potenciál.

Nerada bych takhle prožila zbytek života. Když nad tím tak přemýšlím, asi by se mi hodil nějaký finanční poradce, který by dohlédl, abych fungovala jak mám. Ale vzhledem k tomu, co podobní lidi stojí, si nedovedu představit, že bych si nějakého mohla dovolit. Asi se pokusím prodat svůj dům, abych mohla splatit dluhy. Ale za současné situace na trhu podle mě ten dům nemá vůbec žádnou hodnotu.

Aby toho nebylo málo, tak ještě hrozně riskuju tím, že sahám na peníze na účtu, abych mohla platit Rickovi jeho výdaje. Tohle se nejvíc podobá tomu jak jsem kdysi zaplatila dovolenou na Havaji ze své kreditky, protože můj předchozí přítel na ten pobyt nedokázal sehnat peníze a já jsem moc chtěla, abychom tam společně jeli.

Z toho, že Ricka živím, mám trapný pocit a stydím se za to. On plánuje, že prodá svůj dům, což by nám mělo vynést půl milionu dolarů, ale nějak si nedokážu představit, že by k tomu v dohledné době opravdu došlo. Nechci, aby se ten samý proces opakoval pořád dokola. Nechci mít pocit, že platím za to, abych měla společníka. To je sakra vysoká cena. Být v podobném vztahu je vyčerpávající. Pořád teď přemýšlím nad tím, jaký to vlastně má celé smysl.

Proč se z těch problému s penězi nedokážu vymotat? Proč, když mám na účtu víc než 30 000 dolarů, panikařím z představy, že Rick potřebuje, abych ho měsíc živila, když přece na konci té doby bude mít obrovské prachy, ke kterým budu mít přístup? Asi se bojím, že jakmile spotřebujeme všechny moje peníze, uteče (a ani mi nevadí, že třeba uteče s jinou ženskou) a já tu zůstanu a budu se muset vypořádat s hanbou z toho, že mě zase někdo převezl, že nemám žádné peníze a že musím dřít v nějaké mizerné práci.

Když se o tom snažíme spolu mluvit, nikam to nevede, protože se buď časem naseru nebo on prostě vypne a přestane poslouchat. Snažím se v něm vyvolat pocit viny za to, že nás dostal do téhle situace, ale popravdě řečeno je to moje vina. Kdybych chtěla odejít, udělala bych to. Pravda je taková, že nechci. A štve mě, že se k tomu stavím právě tímhle způsobem.

0 comments on “Eggs and BasketsAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *