Bar Fight (Sort Of)

Nedávno jsem se zúčastnil čehosi, co by se dalo označit za mou první hospodskou bitku. No, „účastnil“ je možná silné slovo. Spíš jsem přihlížel, stál poblíž a všechno sledoval. Pravda o tom, co se toho večera událo, zní následovně. S Robem jsme večer vyrazili do města a přidala se k nám naše kamarádka Caroline, stejně jako pár dalších spolupracovníků. Celkem nás bylo asi deset kluků a pár holek. Byli jsme v poměrně malé hospůdce a s Robem jsme seděli u baru otočeni zády ke zbytku hospody.

S výjimkou jednoho stolu, kde seděli tři Korejci kterým bylo kolem pětadvaceti, všichni ostatní patřili k naší skupině. Po nějaké době se Korejci opili a začali dělat randál. To se děje běžně a tak jsme tomu nevěnovali pozornost. Pak začali křičet něco k hudbě co tam hrála a zdáli se být docela přinasraní. Najednou jsem cítil, jak mě něco udeřilo do nohy. Podíval jsem se dolů, na zemi uviděl kousek ledu a pomyslel si „Možná prostě spadl ze stolu“. Až na to, že to nebyl led, ale sklenička na whisky.

Povídám Robovi, „Ty, nehodili po mě ti kluci skleničku?“ Ani jsem se nenadál a už lítaly sklenice úplně všude. Byl to útok na nás. Dva z těch tří si tou dobou stoupli a zaujali postoj typu „No jo, to jsem byl já co házel, a co s tím chceš jako dělat?“ Vzpomínám si, že jsem zakřičel něco ve smyslu „zasr**í zm**i“, ale ještě než jsem se zvednul ze židle (stejně nevím co bych pak dělal) se pár našich kluků do těch tří zhurta pustilo.

Nešlo moc poznat kdo se bije a kdo se snaží dostat ty co se bijí od sebe, a ani jsem si nebyl úplně jistý, kteří z těch Korejců patří k nám. Jedna holka mě chytla za svetr a křičela, ať se do toho nemíchám, ale já bych se do toho asi tak jako tak nezapojoval. Držel jsem v ruce láhev pro případ, že bych se ocitl v bezvýchodné situaci. Vždycky jsem snil o tom, že jednou někoho vezmu po hlavě flaškou od piva (navíc to byl Sam Adams, což by do toho dokonale zapadlo).

Jak tomu bývá u většiny hospodských bitek, tak i tahle skončila hromadným nadáváním, ale větší škody nezpůsobila. Jeden z těch borců se nám při odchodu dokonce omluvil. Caroline a Rob se mezitím vypařili, takže o všechnu tu bžundu přišli. Dobře jim tak, zbabělcům.

0 comments on “Bar Fight (Sort Of)Add yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *