Weed, School and I

Během školního volna jsem hodně hulil trávu a docela to se mnou zamávalo, lítal jsem nahoru dolů. Když volno skončilo a přišla zase řada na školu, měl jsem z toho čirý děs. Ale nastalo něco úplně neočekávaného. Při všem tom hulení se ve mně nějakým způsobem probudil zájem o různé věci včetně učení. Protože mě chození do školy nikdy nebavilo a vůbec nic mě na tom nepřitahovalo, trochu mě ta změna zaskočila.

Když začala škola, zajímalo mě, jestli můj zájem o ni opadne. První den školy se strašlivě táhnul a já jsem zmíral nudou. Přesně podle očekávání. Druhý den už ale byl mnohem lepší. Hodně mě bavila politická věda, i když je pravda, že ještě ten samý den jsem se pro změnu vykašlal na tělocvik, jinak bych neměl šanci zvládnout všechny úkoly co jsem měl na doma.

Dnes jsem se probudil v 7, zhruba po čtyřech hodinách spánku (a celkem asi deseti hodinách v součtu za poslední tři dny, z čehož většina byly krátké šlofíky v průběhu dne). Předpokládal jsem, že budu vyčerpaný a nebudu schopný dávat pozor. Ale stalo se něco úplně jiného. Hodina se rozjela, napsali jsme si každodenní test a začala přednáška.

Za normálních okolností bych nebyl schopen přečkat hodinovou přednášku bez toho, aniž bych si každých pár minut na chvilku dáchnul. Dnes jsem se ale z nějakého důvodu soustředil víc než kdykoli jindy. Všechno co jsme se učili pro mě bylo ryze fascinující. Navíc nám učitel dokonale vysvětlil proč témata, o nichž je řeč, jsou důležitá. Jasně nám taky sdělil, že s nimi musíme být obeznámeni, jinak budeme v debatách znít jako hlupáci. Byla to prostě skvělá hodina, tečka.

Den začal výborně a já jsem vzápětí šel na hodinu literatury a i tentokrát mě to velice zaujalo a vstřebával jsem všechno, co nám učitel sděloval. Po čtvrté hodině mi obvykle vypíná hlava, tentokrát to ale neplatilo.

Po škole mi docvaklo, že se mi během volna změnily myšlenkové pochody. A nebylo to tím, že by se mi přihodilo něco mimořádného. Prostě jsem si uvědomil, že mě baví učit se novým věcem. Přijde mi to neuvěřitelné. Možná si to všechno jenom namlouvám, ale v této chvíli mám dojem, že zbytek roku bude úplně super.

0 comments on “Weed, School and IAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *