Once There Was a Cake

Z pozice ředitelky jsem učinila rozhodnutí, že v práci obnovíme oslavy narozenin. Požádala jsem svou sekretářku, aby sepsala seznam narozenin všech lidí a pak jsem oznámila, že odteď se každému oslavenci bude dávat dort podle jeho výběru. Jednoduché, že? Evidentně ne. Včera jsem měla narozeniny já a dnes jedna naše revizní účetní. Sekretářka šla do města a koupila každé z nás přání a kytici. Milé. Nebo taky ne.

Včera proběhla půlhodinová schůzka kvůli dozvukům dotyčné kytice a přání. Věřte tomu nebo ne, druhá revizní účetní na to přání, co nebylo moje, napsala, „Jak to, že já jsem k narozeninám žádné přání nedostala?“ No chápete to? Pak si šla stěžovat mé šéfové kvůli květinám. Když tahle účetní měla narozeniny, spolu se skeretářkou jsme skoro celé dva dny sháněly přesně ten dort, o který si řekla. Nejenom, že se téměř nedal sehnat, ale navíc byl zatraceně drahý. Nakonec jsme na něj ale káply a nechaly jej doručit do firmy.

Teď teda rušíme jak přáníčka, tak i dorty. Já jsem trvala na tom, že pro mě se dort pořizovat nemá, ale pro druhou oslavenkyni jsme jej už mezitím objednali a ten se teď musel zrušit. Poté co jsem se zklidnila (ne že bych byla naštvaná, že mi někdo zkazil narozeniny, ale otrávilo mě, že k tomu vůbec došlo a že já to musím řešit) jsem si šla promluvit s paní co si stěžovala.

V klidu jsem jí vysvětlila jak k tomu všemu došlo a ona se celá naježila a řekla, že někteří lidé v práci se protěžují a jiní na to zase doplácí a že to ona teda trpět nebude. Tož tak. Poukázala jsem na to, že její chování je nezdvořilé a nevhodné a že celá ta situace s ní nemá nic společného.

Ona mi na to odpověděla „No a co jsem teda dostala k narozeninám já?“ a v tu chvíli jsem málem vyletěla z kůže. Nicméně jsem se ovládla a sdělila jí, že k narozeninám dostala tři dny mého času, které jsem strávila tím, že jsem pátrala po jejím dortu. To ji umlčelo. Aby to bylo ještě zábavnější, dodala jsem, že moje sekretářka, která se snaží pořád být milá a pomáhat, má teď pocit, že udělala něco špatně.

Úplně nejlepší ale bylo, že když jsem jí řekla, že odteď už dort nedostane nikdo a všichni budou dostávat jenom květiny (nejdřív jsem byla v pokušení to úplně celé zrušit), odpověděla, „A to jako znamená, že kvůli mě nikdo nedostane dort?“ Tak tak, milá drahá.

0 comments on “Once There Was a CakeAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *