What Does a Writer Look Like

Otec už se nemůže dočkat, až vypadne z nemocnice. Je tam dva týdny a během té doby měl co do činění s několika otravnými spolupacienty. Mimo jiné tam byl stařík co měl obrovské problémy s prděním. Jsem ráda, že ten už zmizel, protože na něj jsem fakt neměla nervy. Když si poprvé párkrát prdl na povel, byla to docela sranda, ale za chvíli se nám to omrzelo. Nejenom, že to už nebylo vtipné, ale začalo to být pěkně nechutné. S otcem je teď na pokoji jeden mladý kluk jménem Mark. Mark je v pohodě, chová se slušně, a co je nejdůležitější, nechrápe. S otcem spolu vychází a když ani jeden nemají žádnou návštěvu, tak si dělají společnost.

Včera večer jsem za otcem zašla a protože jsem věděla, že tam na chvilku ztvrdnu, vzala jsem sebou notebook a doufala, že si najdu čas něco napsat. Otec s mámou si hned začali sdělovat co se kterému z nich ten den přihodilo a já jsem se po očku dívala na fotbal co šel v televizi. Protože mě fotbal moc nebaví, nevěnovala jsem tomu přílišnou pozornost. Jediné co si pamatuju je, že New Orleans měli touchdown, ale bylo mi v podstatě jedno, kdo vede. Duší jsem už byla v čekárně a snažila se najít zásuvku, kam bych si zapnula notebook.

Zatímco jsem zápasila s notebookem, zeptal se mě Mark jestli na něm dělám hodně práce. Pokrčila jsem rameny a odpověděla, „Ani moc ne. Jakože teď zrovna dělám na jednom příběhu co se mi honí hlavou kvůli spisovatelské soutěži a chybí mi už jenom asi 20 tisíc slov, abych dosáhla cíle. Ten notebook sebou nosím všude kam jdu, abych vždycky, když se naskytne volná chvíle, něco napsala.“ Zíral na mě a když jsem všechno objasnila, zeptal se „Ty píšeš? To je teda zvláštní.“ Ta otázka mě zaskočila. Co je na tom tak překvapivého, říkala jsem si. Nenechal mě moc dlouho hádat, měl k tomu tématu fakt hodně co říct.

„Tebe bych teda nikdy na spisovatelku netipoval,“ povídá. „Nevypadáš tak“. Divné, co? Donutilo mě to zamyslet se, jak přesně taková spisovatelka vypadá. Je vysoká, má blond vlasy a je to totální sexbomba? Protože pokud takhle vypadá správná spisovatelka, pak já jí rozhodně nejsem. Měla by spisovatelka být malá krásná temperamentní rudovláska u níž se muži mohou přetrhnout, aby jí mohli zapálit cigaretu? Pokud je tomu tak, asi bych si měla přestat říkat spisovatelka. Ani jeden z těch dvou popisků na mě nesedí. Zásadní otázka zůstává nezodpovězena. Jak vypadá spisovatel?

0 comments on “What Does a Writer Look LikeAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *