Sneaking Out

Když jsem byl malý, chodívali jsme s kamarády v noci tajně ven. Šlo nám to tak dobře, že když šli naši rodiče večer spát, vůbec netušili co mají jejich děti v plánu. Jednoho večera jsme se rozhodli jít si zaplavat do bazénu. Dováděli jsme ve vodě a parádně se bavili a zpátky domů jsme vyrazili až o půlnoci. Po cestě jsme se vždycky schovali, kdykoli jsme uslyšeli, že se k nám blíží nějaké auto. Z dálky nešlo nikdy poznat o jaké auto jde. Klidně to mohli být policajti a my věděli, že na ty si musíme dávat bacha.

Té noci jsme zhruba v polovině cesty domů najednou nějaké auto zaslechli. Napadlo nás jestli to nebudou poliši a brzy se ukázalo, že opravdu jsou. Auto nás dostihlo na nejhorším možném místě z celé trasy. Zrovna jsme procházeli kolem parkoviště u kostela, takže se nebylo moc kam schovat. Jakmile jsme spatřili blikající světla, rozběhli jsme se jak o život přes parkoviště. Auto ale taky přidalo a bleskově mířilo k nám. Já jsem byl z celé skupiny nejmladší a nejmíň zkušený, takže je asi pochopitelné, že chytili zrovna mě.

Ve všem tom zmatku jsem se rozhodnul schovat se za parkovací zábranu. Všichni ostatní utíkali co nejrychlej pryč od světel a zmizeli někde za kostelem. Auto prudce zabrzdilo uprostřed parkoviště. Říkal jsem si, že třeba ten policajt neví, že se za zábranou někdo schovává. Možná se ani nebude obtěžovat vylézat z auta. Pak jsem slyšel, jak se u auta otevřely dveře a viděl jsem jak nade mnou přechází paprsek světla a pak ten policajt říká, „Ty, tam za tím betonovým čímsi, vím o tobě“. Byl jsem strachy bez sebe. Vyskočil jsem, zvedl ruce a zakřičel „Prosím, nestřílejte na mě!“

Policajt mě posadil do auta a odvezl mě na stanici. Když jsme tam přijeli, zvedl telefon a zavolal mým rodičům. Byl jsem polomrtvý strachy a přemýšlel jsem, jestli mě tentokrát otec opravdu zabije. Ale stalo se něco úplně jiného. Otec si tam pro mě přijel a po cestě domů chvíli mlčel. Pak se rozesmál a povídá, „Tak tě chytili, co? Máš moc krátké nohy, než abys utekl policajtům?“ Bylo mi tehdy asi jenom devět let, ale pochopil jsem v čem byla chyba. Z domu jsem utíkal dál, ale dával jsem si moc velký pozor, aby mě už nechytili.

0 comments on “Sneaking OutAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *