Wedding Hell

Když mě bolí hlava, chci se z toho hlavně vyspat. Zrovna teď mám hrozné bolení a ani zaboha nemůžu usnout. Obvykle nemám s usínáním problém, usnu i hned po probuzení, ale jak se teď blíží svatba, tak mi to v hlavě pekelně šrotuje. Al chrápe (tiše) a já pořád přemýšlím nad vším, co tento týden může bouchnout. Řekl Al Johnovi a Kathy, že jsou zvaní na zkušební oběd? Bude schopen zařídit, aby na svatbě číšník nebo servírka prováděli hosty?

Rozhodli jsme se vůbec kam dáme stůl s jídlem a jakou barvu budou mít všechny ubrusy a prostírky? Co když nám Juliana v pondělí onemocní a mně se nepodaří pořídit překlad všeho toho co chceme, aby DJ říkal česky? Kdybych ji požádala, aby to všecko přeložila do angličtiny, bylo by to ode mě sprosté? Je možné, že diskžokeji nedáváme dost času na to, aby se naučil, co má říkat? Kde je můj závoj? Přijde sem do čtvrtka, kdy si mám vyzvedávat šaty? Co když nepřivezou dort?

Zrovna teď je mi na zvracení a nedokážu rozpoznat, jestli se jedná o migrénu nebo to mám z nervů. Z toho, že se vdávám, nervózní nejsem. Z čeho ovšem jsem šíleně nervózní je představa, že se nám nepodaří tu svatbu ukočírovat. Pořád si říkám, že se nesmím bát. To že nějaká svatba nesplní něčí očekávání ještě neznamená, že je nesplní ani následné manželství. Po zbytek života budeme moct každý víkend věnovat společnému vyklízení garáže, předělávání podlahy v kuchyni, sázení květin a návštěv známých – ale pravda je, že v tuto chvíli máme jenom omezené množství času na zvládnutí pár konkrétních úkolů.

Musíme dořešit všechno potřebné s obchodníky, poshánět zbývající dárky pro účastníky, dodat cateringové společnosti konečný počet hostů (věřte tomu nebo ne, ale někteří lidi ještě pořád neodpověděli na pozvánku, přestože na to měli skoro měsíc), obstarat DJ-ovi seznam skladeb, které musí zahrát a těch, které naopak pouštět nesmí, najít přehrávač co nepípá při každém stisknutí tlačítka play nebo stop, vyzvednout dodatečné jídlo pro svatební hostinu, zadat někomu úkol aby vyzvedl sushi… Nejspíš mě teď nenapadá dalších deset věcí co máme udělat. Není divu, že jsem z toho na prášky.

0 comments on “Wedding HellAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *