Moving Violation

Včera večer jsem dostal pokutu za rychlou jízdu, druhou za zhruba rok a něco. Policajti tam měli radar a lapli mě, když jsem při vjezdu do dědiny kde se může čtyřicítkou okamžitě nezpomalil. Teď mám strach, že dostanu moc bodů a přijdu o řidičák. Ještě před deseti lety by mi to sice nevadilo, teď už ale jo.

Od doby kdy mi bylo dvacet až do sedmatřiceti jsem autem vůbec nejezdil. Pak jsem si vzal jednu paní s autem. Nejdřív jsem jezdil tím jejím a pak po rozvodu mým vlastním. Ohromně mi to obohatilo život, opravdu mě to osvobodilo. Zjistil jsem, že existuje spousta míst která stojí za vidění, čtvrti v Clevelandu, o jejichž existenci jsem do té doby neměl potuchy.

Je to neuvěřitelné, ale několik let se mi dařilo pokutám úplně vyhýbat. Nejsem nebezpečný řidiič, jsem nicméně řidič popleta a taky jsem hyperaktivní, takže občas lehce překročím povolenou rychlost. Ale za tři roky jsem dostal stejný počet pokut, všechny z toho, že mě vyfotil radar.

Věc se ale má tak, že rychlost občas překračují všichni, s tím prostě nic nenaděláte. Stačí, abyste se na chvilku nad něčím zamysleli. Pokud vás přitom náhodou přistihne policie, což se stává častěji než bychom si přáli, máte problém. Přesně to se mi včera večer přihodilo.

Teď mám teda čtyři body. Pokud dostanu ještě dva, zvýší se mi pojištění. Pokud jich dostanu 12, přijdu o řidičák a nebudu moct jezdit autem. Všude budu muset chodit pěšky nebo jezdit autobusem, čemuž bych se radši vyhnul, protože hromadná doprava je u nás upřímně řečeno příšerná. A taky nechci o půl sedmé ráno utíkat za autobusem, abych stihl dojít do práce.

Představa, jak mě v přecpaném autobuse strkají ze strany na stranu a všichni cestující jsou přinasraní, protože před sebou mají dlouhý pracovní den, ta mě dost děsí. Udělám cokoli bude potřeba, abych takhle nedopadl. Na řízení se budu soustředit jako nikdy předtím a budu si dávat pozor, abych nejezdil neopatrně a neporušil žádné předpisy. Jak se ale mám koncentrovat v každý daný moment? Nějak to holt budu muset zvládnout.

0 comments on “Moving ViolationAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *