A Singapore Chill-Out

Jelikož jsem pořád ještě v Singapuru a osobně se docela dlouho s nikým neuvidím, asi bych vám měl sdělit co je u mě nového. Začnu s dovolením tím, že vysvětlím co to tady vlastně dělám. Krátce řečeno, není toho moc. Každé ráno vstávám dřív než bych chtěl. Hned vedle mé budovy se staví a dělníci mě podle všeho nenávidí natolik, že jim přijde jako supr nápad začít bušit pneumatickým kladivem v osm ráno. A pozor, není to tak, že by to kladivo pak jelo celý den. Po zbytek dne se staví v relativním tichu, aspoň ve srovnání s časným ránem. Můžu se jenom domnívat, že chtějí mít jistotu, že vylezu z postele dost brzo na to, abych nepřišel pozdě do práce. Akorát že mě začíná práce až o hodně později.

Potom co nějakou dobu bezmyšlenkovitě klikám na počítači, tak si obvykle vyrazím zaběhat. Doufám, že se mi podaří dostat do takové kondice, abych do konce roku zaběhnul pětikilák. Je to poměrně vzdálený cíl, ale vzhledem k tomu kolik mám volného času (teď když nemarním život studiem), není úplně vyloučeno, že se to povede. Po doběhnutí si jdu skočit do bazénu na střeše budovy. Jak se zdá, jsem jediný člověk, který toho bazénu využívá. Lidem v Singapuru zřejmě zatím nikdo neřekl, jaká paráda je mít vlastní střešní bazén.

Kolem druhé musím odcházet do práce, protože mi to tam trvá asi hodinu (když sečtu příchod na vlak, přesednutí na linku sever-jih a pak přechod z nádraží do školy). Když tam přijdu, začnu s doučováním středoškoláků z matiky. Tohle se odehrává každý den od tří do šesti (aspoň prozatím – brzo převezmu víc hodin a budu vydělávat mnohem víc peněz) a pak vyrážím domů.

Hodně často si pak jdu ještě jednou zaplavat, abych se trochu zchladil a docenil jak úžasnou výsadou je mít střešní bazén. Večery obvykle trávím tak, že s někým vykecávám po internetu, posílám maily rodičům svých studentů a s lidmi doma si sděluju si co je nového. Semtam se mi ještě zadaří zajít na nějaké to pivo s Lukem a dokonce mě občas i odněkud vyhodí. Ne, nekecám. Singapur je fakt totálně v pohodě, takže mě doma nečekejte. Užívejte si svého otřesného zdravotnictví, které přivede celou zemi ke krachu a těch vašich šílených daní.

0 comments on “A Singapore Chill-OutAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *