Chores, Duties, Routines

Doma to teď poslední dobou zvládám jen s velkými obtížemi. Časové nezvládám dělat všechno co mám a mám pocit, že totálně selhávám. Když trávím moc času mimo domov, tak prostě nestíhám všechno to praní, vaření a mytí nádobí. Chodit den co den někam ven mě vyčerpává. Stejně tak mě vyčerpává pokud zůstanu dlouho vzhůru a pak další den brzo vstávám. Musím dodat, že chodit ven s kamarády mě moc baví, ale ukazuje se, že člověk nemůže chtít mít všechno. V současné době zůstanu většinou radši doma, abych si trochu odpočinula.

Minulý týden měla mamka narozeniny, tak jsme spolu zašly na snídani. Po ní jsem malého vysadila u známých na dětské odpoledne. Zapomněla jsem tam ale nechat sedačku, tak jsem jej pak musela jet vyzvednout. S kamarádkou jsme se daly do řeči a nějakou dobu jsem tam ztvrdla. Po zbytek odpoledne jsem pak už samozřejmě nic neudělala. Včera jsem jela hodinu tam a zpátky k sestřenici pomoct jí doma něco udělat, protože si zlomila kotník. Kvůli tomu jsme zase nestihli žádné učení.

Včera večer nás synovec pozval k sobě domů na dort. Jelikož se už asi deset dnů snažím vyladit usínání děcek, nepřišlo mi jako moc dobrý nápad tam jít. Fredovi jsem řekla, že i když si se synovcem ráda kdykoli povykládám, tak bych tam tentokrát radši nešla. Dávat děti večer spát je už beztak dost honička. Fred mi řekl, že se tím nemám trápit. Prý vezme všechny čtyři děcka sebou, abych zvládla udělat něco doma nebo si odpočinula, cokoli budu chtít. Poslední dobou mě ve všem velice podporuje, ani nevím jak mu to vynahradit.

Sama sobě říkám, že takhle to přece normálně nechodí, ale ve skutečnosti se furt něco děje. Pravidelně mě někam zvou a já si nedokážu ujasnit co je důležitější. Asi by to mělo být udržování dobrých vztahů, ale mě nebaví být večer co večer úplně vyřízená. Nemluvě o tom jaký binec pak máme v domě.

Pořád říkám, že všechny začnu nutit, aby si svoje ranní povinnosti odvedli hned po probuzení, začnu nasedat do auta půl hodiny před odjezdem a udělám si seznamy toho co musíme kam přivézt a v těch pak budu odškrtávat. Tyhle věci se ale dlouhodobě těžko udržují. Zjišťuju, že nesmím dopustit, abych byla celý den ve spěchu. A pořád nad tím musím přemýšlet – mám narušit zaběhlý program, jenom proto abych si mohla někam vyrazit? Mají ostatní lidé s podobným rozhodování stejné problémy? Myslím tím, když si musí vybrat jestli půjdou někoho navštívit nebo jestli zůstanou u předem stanoveného programu.

0 comments on “Chores, Duties, RoutinesAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *