Baby Chicks

V přírodovědě se teď snažíme o to, aby se nám vylíhly kuřátka. Zatímco naše třída jich měla 22, třída slečny Jeffersonové měla jenom jedno, které se zrovna začínalo klubat. Ke konci dne už bylo jasné, že s ním něco není v pořádku. Hrozně se snažilo, ale nešel vidět žádný pokrok. Slečna Jeffersonová mě požádala, abych jí s tím pomohl. To se sice nemá, ale už jsem viděl, jak pár kuřat ve vajíčku uhynulo, tak jsem se rozhodl pomoct.

Velice opatrně jsem odlamoval malé kousíčky skořápky a kuře najednou vystrčilo hlavičku. Slečně Jeffersonové se velice ulevilo. Rozhodl jsem se, že tam ještě počkám dokud to kuře z vajíčka úplně nevyleze, kdyby se náhodou ještě něco pokazilo. Což se samozřejmě stalo. Byl to pěkný průser. Kuře se vypotácelo z vajíčka a táhlo za sebou své vnitřnosti. Bylo zřejmé, že ještě nebylo úplně vylíhlé a proto se z vajíčka nedokázalo samo dostat. Slečna Jeffersonové jej tam chtěla nechat přes noc, že se třeba ještě dá dokupy.

V pátek ráno bylo kuře naživu, ale házelo sebou ze strany na stranu a vypadalo, že má velké bolesti. Slečně Jeffersonové jsem řekl, že jej nemůžeme nechat takhle trpět a že pokud ona nemůže, tak to provedu já. Nechtěla u toho být a tak odešla ze třídy. Opatrně jsem kuře zvednul a kroutil mu krkem, dokud v něm neruplo. Pak jsem vzal jedno zdravé kuře a umístil jej do inkubátoru slečny Jeffersonové. Děcka nic netušily.

Bylo to ale správné? Udělal jsem dobře, že jsem to před dětmi zatajil? Mohla to být skvělá příležitost jak je něco naučit. Mají ale na to, aby něco podobného zvládly pochopit? A co jejich rodiče, ti by proti tomu taky nic neměli? Slečny Jeffersonové je mi mimochodem líto. Příští rok už tady s námi nebude. Školní rada s ní neprodloužila smlouvu kvůli jednomu střetu, který tady měla a v němž hrála roli i dívka jménem Arome.

Arome bývala přesně na hranici mezi tím, kdy projde do dalšího ročníku a kdy propadne. V současné chvíli tvrdě propadá. Výsledná známka jí závisí na tom jak dopadne v tomto čtvrtletí a ona stejně na všechno kašle. Mohla by mít celé léto volno, ale ona mně radši bude ztěžovat život.

Dnes jsem své třídě řekl, ať se rozdělí do skupin po dvou. Arome si vytvořila trojici a když jsem jí řekl, že takhle to nebude fungovat, rozkřičela se na mě. Když jsem jí začal vysvětlovat proč, strčila si prsty do uší a začala si něco broukat. Po celý zbytek hodiny nás všechny vyrušovala od práce. Jsem vůči tomu naprosto bezmocný.

Mimochodem, hlavní vinu na tom nese vedení školy. To oni tuhle situaci vytvořili – tím, že dopustili, aby Arome procházelo, když mi vyhrožuje. Nedávno měla konflikt se slečnou Ligerovou a řekla jí, „Copak vy nevíte, co jsem řekla panu Moorovi?“

0 comments on “Baby ChicksAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *