The Cost Of Living

Je mi 33, mám tři děti a jako jediná v naší domácnosti vydělávám. Mám za sebou dva roky vedení jedné domácnosti a donedávna jsem v jednom hotelu v Atlantě vydělávala $6.75 na hodinu. Pracovala jsem 40 hodin týdně, ale protože jsem musela jezdit autobusem, tak se mé pracovní dny ještě prodloužily a byly ještě únavnější.

Kvůli dlouhé pracovní době jsem se vůbec nevídala s dětmi. Nakonec jsem musela podat výpověď, protože jsem neměla nárok na zdravotní dovolenou ani placené volno a přitom jsem potřebovala jít v pracovní době s děckem k doktorovi. V současné době sháním práci.

Když jsem ještě pracovala, moje dítě trávilo veškerý čas v jeslích a když jsem se vrátila domů z práce, měla jsem tolik různého chystání a uspávání, že jsem dětem ani nemohla pomoct s domácími úkoly nebo se přeptat na to, jak se ten den měly. Děti chodí do školy pěšky a mně hrozně vadí, že ani nedokážu zajistit, aby se tam dostaly v pořádku. Dalo by se říct, že mé děti vychovala ulice.

Práci co dělám jsem si zvolila, protože ráda uklízím a taky jsem měla ráda lidi, se kterými jsem se tam potkávala. Navíc jsem se kvůli přežití nemusela spoléhat na podporu v nezaměstnanosti. Ale to, že jsem měla nízký plat znamenalo, že jsem závisela na potravinových lístcích, hlídání dětí a občas jsem musela využít lístků na autobus, které mi dali v útulku pro bezdomovce.

S platem $6.75 na hodinu jsem v podstatě žila od výplaty k výplatě. Pořád jsem musela řešit nějaké problémy, třeba že se v našem jednopokojovém bytě netopilo. Kdybych za hodinu měla aspoň $10.50, pak bych se minimálně nemusela strachovat, že nám doma dojdou základní věci. Děcka by si víc užily mámy a měly by lepší život. Mohly by se víc zapojit do různých akcí ve škole i mimo ni.

Namísto toho jsem byla ráda, když se mi vůbec podařilo přežít do další výplaty a nemusela jsem si půjčovat peníze od sestry. Chci být pro své děti dobrým vzorem a postarat se o ně, tak aby měly všechno co potřebují. Životní náklady jsou ale v současné době hrozně vysoké a rodiny mívají problém vůbec nějak vyjít s penězi. Ta moje je jen jednou z mnoha.

0 comments on “The Cost Of LivingAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *