How They Fixed The Door

Když jsem se nastěhoval do mého současného bydlení, jednou z výhod bylo to, že v ulici kde je málo prostoru na parkování, jsme měli vlastní garáž. Nevýhodou pak bylo, že dveře od garáže byly rozbité a víceméně nepoužitelné. Jakmile jsem se začal finančně vzpamatovávat z výdajů spojených se stěhováním, rozhodl jsem se je vyměnit. Zavolal jsem hned do několika firem, aby přišli a dali mi cenovou nabídku a ve všech ohledech u mě nakonec zvítězila firma GDC.

Jednotlivé firmy měly své webové stránky a na nich buď online formuláře nebo email, přes který si šlo objednat schůzku. Emaily jsem rozeslal v neděli odpoledne a v pondělí těsně po půl desáté ráno mi zavolali z GDC, aby domluvili schůzku. Ze zbývajících dvou firem mi jedni odpověděli mailem, že jim budu muset zavolat (a to i přesto, že měli moje číslo a mohli zavolat oni mě). Jedni vůbec neodpověděli a musel jsem jim zavolat sám, abych se něčeho dobral.

Když došlo na domlouvání schůzek, byly výsledky opět všelijaké. Jedni nemohli přijít víc než tři týdny, zatímco ti druzí (ti co jim nestálo za to ani mi odpovědět na email) zase frflali a stěžovali si, že nemají žádné míry a řekli, ať jim zavolám, až budu mít nějaké cenové nabídky, a oni uvidí jestli dokážou jít s cenou níž. Především z posledně zmíněné firmy nevyzněl první dojem vůbec příznivě, zvláště pak ve srovnání s příjemnými a solidními službami poskytovanými GDC.

Co se týče nabídky, i tam ta jejich zvítězila – a to nejen cenově (i když byli nejlevnější), ale i pokud jde o přístup k zákazníkovi. Jejich zástupce byl mimořádně přátelský, ochotný a důkladný. Stávající dveře pečlivě prozkoumal a řekl nám, že jsou v podstatě v pořádku; akorát jsou špatně zasazené a šly by snadno vyměnit. Dal nám dvě cenové nabídky – jednu za zbrusu nové dveře a druhou za opravu stávajících – a nechal na nás, pro kterou variantu se rozhodneme.

Příjemně nás překvapilo jak rychle i poctivě ke všemu přistupovali. Nesnažili se nás dotlačit k tomu, abychom si zadraho pořídili nějaké doplňky typu dálkového ovládání. Namísto toho, aby se nám snažili prodat kompletní nové zařízení, řekli že stávající dveře jsou festovní a ještě dobrých deset let nám poslouží. S tím se ostatní firmy nedaly srovnat: jedni nám tvrdili, že současné dveře opravit nejde a ti protivní o tuhle zakázku neprojevili lautr žádný zájem.

0 comments on “How They Fixed The DoorAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *