The Seventh Beer

Joey, víš jak je ta velká tyč, co se ve větru houpe tam a zpátky? Jo, ta co je připojena k té velké plachtě. Ono je to vlastně naopak, ta plachta je připojená… no to je jedno. Jde o to, že ta tyč už vážně zranila poměrně hodně lidí, takže si radši dávej pozor když se k ní přiblížíš, jo? Varuju tě proto, že ty když si dáš nějaké to pivo, obvykle trochu polevíš v opatrnosti. Ty o tom víš, že jo? No, dnes jsi jich měl už šest a pokud se na lodi chováš takhle neopatrně, může z toho být pěkný průser.

Podívej, já se nesnažím dělat z tebe blbce. Akorát jsem už párkrát sledovala jak přecházíš z jedné strany lodi na druhou a vždycky jsi přitom takový zamyšlený, ponořený do sebe, nebo se prostě díváš po věcech co plavou na vodě. Chápej, já se ti nesměju, nic takového. Jde jenom o to, že si prostě musíš dávat bacha kam jdeš, víš?

Taky musíš dávat pozor na to, co se ti odehrává nad hlavou. Pokud se tady budeš tímhle způsobem potulovat, klidně se může stát, že tě ta tyč trefí. A bacha na to, to je pěkně těžká tyč. Ta tě může omráčit, ani o tom nebudeš vědět. Doslova, tak jak to říkám. Nebo ještě hůř, může tě klidně srazit z lodi přímo do vody. Co když zrovna v tu chvíli nebudu poblíž a nezachráním tě? Mohl by ses utopit a já bych o tom ani nevěděla.

Jinými slovy, já se tě snažím chránit. Důvod, proč jsem sem před chvilinkou přiběhla a srazila tě k zemi, byl ten, aby tě ta tyč nesrazila. Je mně líto, že jsem ti přitom vyrazila to pivo z ruky. To jsem fakt neměla v úmyslu. Vím, že ses těšil až si jej dáš. Evidentně jsi k němu měl zvláštní vztah, na rozdíl od těch předchozích šesti.

Ale chci abys věděl, že jediný důvod proč jsem to udělala byl ten, aby se ti něco nestalo. Mně na tobě záleží a byla bych velice nerada, kdyby se ti něco stalo, obzvláště když ti teď dělám instruktorku. Podívej, zkus se na chvilku vžít do mé role. Kdybys skončil v nemocnici, cítila bych se provinile, že za to nesu odpovědnost, i kdybych věděla, že za to vlastně nemůžu. Prostě tě nechci mít na svědomí. Nechci, aby se ti na téhle lodi cokoli stalo, ano? S tím pivem je mi to líto, už se to nebude opakovat. Ale jsem přesvědčená, že hluboko uvnitř tušíš, že jsem to udělat musela.

0 comments on “The Seventh BeerAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *