News From The Backyard

Konečně mám sudy na dešťovou vodu, a to hned dva. Jenom ještě musím nějaký ten den nechat zatuhnout beton kolem kohoutku a pak už budou provozuschopné. Takže ať prší! I když vlastně ještě pár dnů ne. Hlásí nám tady horko a sucho, i když to vypadá, že na obloze se stahují bouřková mračna. Já každopádně musím nachystat cihlové bloky na ten sud co bude stát u severovýchodního rohu domu. Ale venku je ještě vedro, tak se k tomu možná dostanu až někdy večer.

Na tohle čekám… no v podstatě od té doby co jsem ten dům koupila. Měla bych poděkovat kamarádce Caitlin, která si před pár měsíci seskládala vlastní sudy, za to že mě nakopla k akci, nemluvě o tom že mi přinesla úžasné 200-litrové sudy, kterých teď můžu využít.

Když jsem dnes ráno pracovala venku, trochu mě v jednom záhonku polekal had. Nejspíš se jenom opaloval a v mé přítomnosti se mu nelíbilo. Když jsem na něj zasyčela (nemělo by to být naopak?), zalezl do díry pod garáží. Takže mami, pokud někdy brzo ráno přijdeš trhat plevel, nejdřív se radši pořádně rozhlédni.

Co se dalších škůdců týče, v garáži jsem už nějakou dobu nezaznamenala žádné stopy po myších. Nicméně jak v garáži tak i kolem ní se to jenom hemží vosami. Já se sice řídím heslem „žij a nech žít“ a pár bych jich i snesla, ale bylo jich tam tolik, že vůči sobě začínaly být agresívní, což není dobře pro poblíž stojícího člověka ani psa.

Takže dnes ráno vedla první cesta do obchodu na nákup postřiku proti vosám. V garáži jsem našla pár hnízd a před chvilkou jsem je rychle postříkala. Teď doufám, že to zabere brzo, abych si mohla užít klidného večera v zahradě.

Onehdá jsem v nádobě na odkapávání, co ji mám pod kohoutkem u venkovního posezení, našla malou ještěrku. Bylo to rozkošné zvířátko, ale nepodařilo se mi na internetu najít žádné obrázky ničeho podobného, takže nemám tušení jak se jmenuje. Vypustila jsem ji na svobodu v zahradě za domem.

Taky jsem dnes opravila dveře od sprchového kouta. Minulý týden mi vyjelo jedno z koleček u posuvných dveří, tak jsem je radši nepoužívala. Když jsem se na to pořádně mrkla a zjistila co je třeba udělat, bylo to za chvilku hotové. Jsem na sebe pyšná a cítím se jako opravdový opravář. Což neznamená, že bych se hned teď chystala instalovat dvířka pro psa nebo tak.

0 comments on “News From The BackyardAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *