Thumbs Up For Summer Classes

Včerejšek byl pravděpodobně jedním z nejúžasnějších dnů mého života. Hádáte správně, byl to poslední den letních kursů. A ještě než se zeptáte, zrovna vám povím, že vůbec nelituju toho, že jsem do nich chodil. Kdykoli někomu řeknu, že jsem v létě chodil do školy, tak na mě dotyčný zírá a říká „To myslíš vážně?“ Já jsem nicméně přesvědčen o tom, že škola v létě je docela rozumná věc, a to hned z několika důvodů.

Kdybych nebyl ve škole, pěkně bych se nudil. Všichni moji kámoši pracovali na plný úvazek, takže bych s nimi stejně nemohl nikam chodit. / Dohnal jsem všechno co jsem předtím zameškal. Díky chození do školy jsem držel krok se svým plánem na získání 30 kreditů za rok. Kdybych nikam nechodil, přišel bych o tolik kreditů, že bych studium nemohl dokončit v řádném termínu a musel bych to odložit na později.

Mám pocit, že jsem něco dokázal. Dokonce i někteří mojí známí připustili, že se na podzim do školy těšili; všichni se nudili a chyběl jím nějaký jasný cíl a smysl toho co dělají. / Doučování byla další zkušenost, která mi hodně dala. Díky němu jsem se seznámil s úžasnými lidmi, pomohl některým studentům a pro určité lidi byla moje pomoc zcela zásadní. Když víte, že jste někomu pomohli, máte dojem že všechno má smysl; podle mě by se lidé měli v životě upínat právě na tohle.

Na podzim se mi bude snáze naskakovat zpátky do vyučování. Kdybych si celé léto hrál a pracoval, těžko bych se toho potom vzdával a nastupoval zpátky do školy. / Při tom všem jsem ještě potkal pár zajímavých lidí. S některými jsem se skamarádil a v průběhu semestru jsme si navzájem pomáhali.

Částečně mě samozřejmě láká moci celé léto pracovat a našetřit si nějaké ty „peníze“ co o nich všichni tolik mluví. Na druhé straně mi ale kdysi kdosi řekl, „Pracovat můžeš celý život, to teď neřeš“. Navíc, vzdělání je nevyčíslitelná hodnota, že jo? Až mi bude 40, budou se mi nové věci učit blbě, ale měl bych být schopen se uživit díky dovednostem, které získávám a rozvíjím právě teď.

0 comments on “Thumbs Up For Summer ClassesAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *