My Brother’s Lies

Na Štědrý večer jsme s Timem museli jít spát dřív. Kvůli své sestře Kate jsme měli za úkol chovat se jako by Santa Claus opravdu existoval. Rodiče nás chtěli mít v posteli brzo, aby se mohli pustit do skládání dárků pod stromeček. Viděl jsem na Timovi, že mi moc chce něco říct, ale nechtěl jsem se ho ptát o co jde.

Když jsme si vlezli do postele, byl jsem zticha a čekal, až uslyším co Tima trápí. A opravdu, netrvalo dlouho a začal mi vykládat, že ví co dostanu k vánocům. “Viděl jsem to na půdě nad garáží,” prohlásil. “Táta mě ale donutil slíbit, že to neřeknu.“ Nejdřív jsem mu nevěřil. “Cos dělal nahoře nad garáží?” zeptal jsem se ho.

Chvíli nic neříkal. Vypadalo to, že se snaží vymyslet nějakou přesvědčivou lež a na nic nemůže přijít. Pak povídá, “Slib mi, že to neřekneš. Myslel jsem, že tam možná schovali moje dárky. Otec mě chytil, když jsem lezl ven a já jsem mu řekl, že jsem hledal to rádio, co jsi ho kdysi sestrojil.” “A on ti jako věřil? Vždyť já sám jsem to rádio neviděl už několik let.” “Jasně, že mi věřil. Lhát přece docela umím, ne? Ty mi na to ale neskočíš.” “No, na takovýhle příběh rozhodně ne.”

“Jak jsi vůbec vylezl nahoru nad garáž?” zeptal jsem se. “Otec tam chvíli předtím musel být, protože nechal na zemi žebřík.“ “Tak co teda dostanu?” zeptal jsem se. Ještě jsem mu úplně nevěřil, ale poprvé mě napadlo, že může říkat pravdu. “Slíbil jsem, že to neřeknu.” “Vždyť je jedno jestli mi to řekneš teď, za pár hodin to stejně zjistím. Navíc jsi tam podle mě nic neviděl.” “Tomu sám nevěříš.” “Už zmlkni a běž spát,“ říkám mu. “Copak ty nechceš vědět co dostaneš? Napovím ti.” “Jestli okamžitě nezmlkneš, tak to na tebe požaluju.“ “Mami!” zavolal Timo. “Brian odmítá zmlknout.” Tomu teda říkám drzost. Pokud to máma slyšela, nijak to neřešila.

Předstíral jsem, že spím. Ani Timo není ale tak hloupý, aby si myslel, že bych dokázal usnout tak rychle. “Briane” povídá, “já vím, že ještě nespíš.” Nevšímal jsem si toho. “Mám nápad. Co kdybych ti trochu napověděl a ty bys to pak už uhodnul. Pokud se ti to podaří, nemůže mi otec nadat, že jsem to prozradil.” Dál jsem dělal, že nic. Čím víc ale člověk Tima ignoruje, tím víc odhodlání Timo má získat vaši pozornost. “No dobře,” povídá, “tak poslouchej.”

0 comments on “My Brother’s LiesAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *